بورسیه تحصیلی اسپانیا

بورسیه تحصیلی اسپانیا

بورسیه تحصیلی اسپانیا

بورسیه تحصیلی اسپانیا و تحصیل در اسپانیا و شرایط گرفتن وکیل مهاجرت چیست؟ راههای مهاجرت به اسپانیا ۲۰۱۸ و قوانین اخذ بورسیه تحصیلی اسپانیا ۲۰۱۸ چگونه است ؟ تحصیل در مقطع کارشناسی در اسپانیا و راههای اخذ اقامت اسپانیا به چه صورت می باشد؟ هزینه تحصیل در اسپانیا و راههای اخذ بورسیه تحصیلی اسپانیا چگونه است ؟ بورسیه تحصیلی اسپانیا در مقطع کارشناسی ارشد چگونه است؟ تحصیل در مقطع دکترا در اسپانیا به چه صورت می باشد؟

امکان یافتن کار در اسپانیا و اخذ اقامت دائم در کشور اسپانیا وجود دارد؟ مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی اسپانیا چیست؟ موسسه حقوقی ملک پور در این مقاله تلاش نموده است در ارتباط با تحصیل در اسپانیا ، بورسیه تحصیلی اسپانیا ، مدارک لازم برای تحصیل در اسپانیا و …. اطلاعاتی در اختیار شما عزیزان قرار گیرد.

کشور اسپانیا ( آندلس ) کشوری مستقل می باشد که با نام رسمی پادشاهی اسپانیا عضو اتحادیه اروپا و پیمان شنگن است. این کشور در شبه جزیره ایبری در جنوب غربی اروپا واقع شده است که از شمال و شمال شرقی با کشورهای فرانسه، آندورا و خلیج بیسکای، از غرب و شمال غربی با کشورهای پرتغال و اقیانوس اطلس و از جنوب و شرق با دریای مدیترانه و جبل الطارق مرز مشترک دارد. لازم به ذکر است که مرز مشترک کشور اسپانیا با کشور پرتغال بالای ۱۲۰۰ کیلومتر است و طولانی ترین مرز در اتحادیه اروپا لقب دارد. این کشور از زیباترین و پر طرفدارترین کشورهای اروپایی محسوب می شود که پایتخت آن شهر مادرید می باشد. در حال حاضر افراد بسیاری علاقه مند به تحصیل در بهترین کشورهای دنیا می باشند، با توجه به بالا بودن هزینه های تحصیل در کشورهای مختلف به طور معمول دانشجویان تمایل دارند در کشورهایی تحصیل نمایند که هزینه تحصیل در آنجا اندک یا رایگان باشد یا ترجیح می دهند در طول تحصیل بورس تحصیلی دریافت نمایند. کشور اسپانیا با داشتن آب و هوای معتدل و مدیترانه ای، سواحل زیبا، جاذبه های گردشگری بسیار و …. همواره متقاضیان بسیاری را به خود جلب کرده است.

تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور اسپانیا :

متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی در اسپانیا می توانند پس از اخذ مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی خود برای اخذ پذیرش از دانشگاه های اسپانیا اقدام نمایند. طول دوره کارشناسی در کشور اسپانیا ۳ تا ۴ سال بوده و زبان تدریس در آن به زبان اسپانیایی می باشد که بهتر است متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی در کلاس های زبان اسپانیایی در کشور خود ثبت نام نموده و با قبولی در امتحانات این دوره برای تحصیل به زبان اسپانیایی در این کشور اقدام نمایند. سفارت برای خواندن زبان زبان اسپانیایی به متقاضیان تحصیل در اسپانیا ویزا نمی دهد در نتیجه داشتن مدرک زبان اسپانیایی برای تحصیل در مقطع کارشناسی الزامی است. دانشجویان در مقطع کارشناسی به صورت پاره وقت ۱۰ ساعت در هفته اجازه کار دارند و به ازای هر ساعت کار می توانند ۸ تا ۱۰ یورو دستمزد دریافت نمایند. هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی در اسپانیا ۲ تا ۵ هزار یورو می باشد و امکان اخذ بورسیه تحصیلی اسپانیا در مقطع کارشناسی بسیار اندک است در نتیجه بسیاری از افراد شانس دریافت بورس تحصیلی در این مقطع را نخواهند داشت.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور اسپانیا :

متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در اسپانیا می توانند پس از اخذ مدرک کارشناسی و مدرک زبان انگلیسی در سطح آیلتس ۶ یا معادل آن به زبان اسپانیایی برای اخذ پذیرش از دانشگاه های اسپانیا اقدام نمایند. طول دوره کارشناسی ارشد در کشور اسپانیا ۲ ساله بوده و زبان تدریس در آن اسپانیایی و انگلیسی می باشد که دولت برای علاقه مندان به زبان اسپانیایی کلاس های آموزش زبان اسپانیایی به صورت رایگان برگزار می نماید. دانشجویان در این مقطع به صورت پاره وقت ۲۰ ساعت در هفته اجازه کار دارند و به ازای هر ساعت کار می توانند ۸ تا ۱۰ یورو دستمزد دریافت نمایند. هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در اسپانیا ۴ تا ۶ هزار یورو می باشد و همانند مقطع کارشناسی امکان اخذ بورسیه تحصیلی اسپانیا در مقطع کارشناسی ارشد نیز برای متقاضیان پایین می باشد.

  • اگر می خواهید اخذ بورسیه تحصیلی اسپانیا داشته باشید و اگر می خواهید کسب اطلاعات در خصوص شرایط مهاجرت به اسپانیا و راه ها و قوانین اخذ بورسیه تحصیلی اسپانیا و در پی بدست آوردن  قوانین تحصیل در اسپانیا می باشید می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش و شعبه مرکزی آن در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و یا با تمامی دفاتر همکار این موسسه در سراسر ایران در خصوص تحصیل در دانشگاه های اسپانیا و همچنین اخذ بورسیه تحصیلی اسپانیا و البته کار ضمن تحصیل در اسپانیا مشاوره رایگان دریافت نمایید .

تحصیل در مقطع دکترا در کشور اسپانیا :

متقاضیان تحصیل در مقطع دکترا در اسپانیا می توانند پس از اخذ مدرک کارشناسی ارشد و مدرک زبان انگلیسی در سطح آیلتس ۶.۵ یا معادل آن به زبان اسپانیایی برای اخذ پذیرش ار دانشگاه های اسپانیا اقدام نمایند. طول دوره تحصیل دکترا در اسپانیا ۴  تا ۵ ساله بوده و زبان تدریس در آن اسپانیایی و انگلیسی می باشد. برای تحصیل در این مقطع جلب نظر و اخذ پذیرش از یک استاد راهنما یا سوپروایزر الزامی است و داشتن مقالات بین المللی یا ISI، داشتن کتاب، سطح زبان و آیلتس بالا، نمرات و معدل مناسب و …. شانس ویزا را برای فرد متقاضی افزایش می دهد. دانشجویان در این مقطع به صورت پاره وقت ۳۰ ساعت در هفته اجازه کار دارند و ۲۴۰ تا ۳۰۰ یورو درآمد دریافت می نمایند هم چنین می توانند با توجه به نظر استاد راهنما و رزومه قوی خود، ماهیانه ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار حقوق دریافت نمایند. در این مقطع امکان بردن همراه نیز برای متقاضیان وجود دارد و همراهان اجازه تحصیل و کار پاره وقت را خواهند داشت. هزینه های تحصیل در مقطع دکترا در اسپانیا ۲۰۰ تا ۷۰۰ یورو می باشد که می توان گفت عملا رایگان محسوب می شود. دانشجویان در مقطع دکترا امکان دریافت بورسیه تحصیلی اسپانیا را دارند و با داشتن رزومه قوی همچون مواردی که اشاره شد ( داشتن معدل بالای ۱۶، سطح زبان و آیلتس بالای ۶.۵، داشتن مقالات بین المللی یا ISI، شرکت در سمینارها، رزومه معتبر کاری مرتبط با تحصیل و …) می توانند بورس تحصیلی دریافت کنند.

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی در کشور اسپانیا عبارت است از:

  • آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات تحصیلی
  • گواهی اشتغال به تحصیل (در صورت وجود)
  • مدرک زبان و آیتلس
  • سابقه و رزومه کاری
  • اصل و کپی پاسپورت
  • اصل و کپی شناسنامه
  • گواهی سلامت
  • گواهی عدم سوء پیشینه
  • حساب بانکی معتبر برای اثبات تمکن مالی

 

می توان گفت از سال ۲۰۱۱ میلادی کشورهای عضو اتحادیه اروپا با رکود اقتصادی مواجه شدند، کشور اسپانیا نیز از این قاعده مستثنی نبوده و بیشتر از سایر کشورهای اتحادیه اروپا درگیر رکود اقتصادی شده است. به همین منظور متقاضیان غیر اسپانیایی که جهت اخذ اقامت تحصیلی یا کاری برای کشور اسپانیا اقدام نموده اند از شانس کمتری جهت دریافت اقامت این کشور دارا می باشند که این نکته سبب کاهش تعداد متقاضیان برای ورود و مهاجرت به این کشور شده است.

دانشگاه های مادرید و بارسلونا در این شهر سطح تقاضای بسیار بالایی دارد و مساله ای که همواره مورد توجه دانشجویان قرار می گیرد مورد تایید بودن دانشگاه محل تحصیل آن هاست. هزینه های زندگی در کشور اسپانیا به طور معمول ماهی ۷۰۰ تا  ۹۰۰ یورو می باشد که هزینه های مسکن، خوراک، حمل و نقل، بیمه و …. را دربرمی گیرد. دانشجویان در طول مدت زمان تحصیل خود از ۳۰ درصد تخفیف درمانی بهره مند می شوند و علاوه بر آن می توانند با پرداخت مبلغ ۶۰ تا ۱۰۰ یورو از بیمه های تکمیلی استفاده نمایند. برای تحصیل در اسپانیا توجه به این نکته ضروری است که متقاضی برای ادامه تحصیل در اسپانیا باید به سفارت نامه پشتوانه مالی ارائه دهد که به طور معمول نیاز است که متقاضی هزینه های یکسال تحصیل و زندگی خود را داخل حساب خود نشان دهد. افرادی که تمایل دارند پس از تحصیل در اسپانیا مشغول به کار شوند باید حتما به زبان اسپانیایی تسلط داشته باشند تا علاوه بر سپری نمودن دوره تحصیلی خود بتوانند کار متناسب با رشته تحصیل خود را بیابند. یافتن شغل در کشور اسپانیا با توجه به شرایط اقتصادی ضعیف این کشور بسیار دشوار بوده و دانشجویان برای کاریابی در این کشور با مشکل مواجه می شوند. اخذ اقامت دائم در این کشور نیز طولانی مدت و زمان بر بوده و اخذ اقامت دائم یا پاسپورت برای متقاضیان مهاجرت به اسپانیا دشوار است.

به طور کلی بسیاری از افراد علاقه مند به تحصیل و اخذ بورسیه تحصیلی اسپانیا می باشند که در این مقاله تلاش شد در ارتباط با شرایط مهاجرت به اسپانیا و شرایط تحصیل در اسپانیا، بورسیه تحصیلی اسپانیا ، نکات و قوانین اخذ بورسیه تحصیلی اسپانیا ، مقاطع تحصیلی، هزینه ها و …. اطلاعاتی در اختیار شما قرار گیرد.

شما عزیزان می توانید در صورت داشتن هرگونه سوال در ارتباط با تحصیل و اخذ بورسیه تحصیلی اسپانیا با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و اطلاعات لازم را اخذ نمایید.

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (3 نظرات, میانگین: 4٫00 از طریق 5)
Loading...
2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *