اقامت و تابعیت اسپانیا از طریق ازدواج در اسپانیا

اقامت و تابعیت اسپانیا از طریق ازدواج در اسپانیا

اقامت و تابعیت اسپانیا از طریق ازدواج در اسپانیا و راههای مهاجرت به اسپانیا ۲۰۱۸ پس از گرفتن وکیل مهاجرت چگونه است؟ شرایط اقامت و تابعیت اسپانیا از طریق ازدواج در اسپانیا ۲۰۱۸ و قوانین اخذ ویزای ازدواج اسپانیا چگونه است ؟ اگر میخواهید راههای اخذ اقامت و تابعیت اسپانیا از طریق ازدواج در اسپانیا را مطالعه نمایید،

در این مقاله سعی شده راههای اخذ اقامت اسپانیا و یا شرایط ازدواج در اسپانیا اطلاعاتی در مورد مهاجرت به اسپانیا از طریق ازدواج ، اخذ اقامت و تابعیت اسپانیا از طریق ازدواج در اسپانیا بیان شود . موسسه حقوقی ملک پور در خصوص اقامت و تابعیت اسپانیا از طریق ازدواج در اسپانیا به شما مشاوره رایگان ارائه می نماید .

 

ازدواج با یک فرد اسپانیایی و حداقل یک سال زندگی در اسپانیا، ساده ترین راه برای اخذ اقامت و تابعیت است.

روش های دیگری هم وجود دارد، اما پیچیده تر هستند و شرایط آن در طول زمان تغییر می کند. به طور معمول ساکنان غیر اتحادیه اروپا باید حداقل ۵ تا ۱۰ سال در اسپانیا اقامت قانونی داشته باشند، تا بتوانند برای اخذ ملیت اسپانیا درخواست دهند رابطه خارج از ازدواج نیز برای درخواست اقامت پذیرفته نیست.

شما پس از ازدواج با یک شهروند اسپانیایی ، و گذراندن یک سال در اسپانیا، حق درخواست و گرفتن تابعیت اسپانیا را خواهید داشت. این بدین معنی است که در زمان درخواست برای اقامت و تابعیت اسپانیا از طریق ازدواج در اسپانیا ، باید ثابت کنید که حداقل یک سال اقامت قانونی در اسپانیا داشته اید.

اقامت در اسپانیا به طور خودکار به شما داده خواهد شد، زیرا شما با یک شهروند اسپانیایی ازدواج کرده اید و ازدواج در اسپانیا داشته اید .  اگرچه این روند حداقل ۳ ماه طول می کشد. درخواست برای ملیت اسپانیا از طریق اطلاع رسانی ثبت احوال محل اقامت شما (به عنوان محل ازدواج) به وزیر دادگستری انجام می شود:

برای درخواست تابعیت از طریق ازدواج در اسپانیا شرایط زیر لازم است:

گواهی تولد

گواهینامه قضایی صادر شده توسط مقامات کشور مبدأ

گواهینامه قضایی صادر شده توسط مقامات اسپانیا

گواهی از طرف شهرداری محل سکونت شما

مدرکی که نشان ده شما به مدت یک سال در اسپانیا اقامت قانونی داشته اید.

اگر با یک شهروند اسپانیایی ازدواج کرده اید، گواهی ازدواج در اسپانیا  صادر شده توسط مرجع قانونی مربوطه لازم است.

گواهی تولد همسر شما اسپانیا

گواهی تولد متقاضی اخذ اقامت و تابعیت اسپانیا از طریق ازدواج در اسپانیا باید به صورت ترجمه شده به زبان اسپانیایی ارائه شود.

در صورت نیاز به تأیید فرم درخواست، مجدداً باید به دفتر سفارت مراجعه کرد و زمان لازم برای بررسی درخواست ممکن است تا یک ماه باشد.

در صورتی که مدت اعتبار گذرنامه شما متقاضی  اقامت و تابعیت اسپانیا از طریق ازدواج در اسپانیا به پایان برسد، باید یک گذرنامه جدید برای ارائه رخواست خود دریافت کنید.

هنگامی که درخواست شما تایید شود ، باید قاطعانه وفاداری خود را به قانون اساسی اسپانیا اعلام کنید.

پس از ارائه تمام مدارک به همراه درخواست خود برای ازدواج در اسپانیا ، ظرف ۳ تا ۵ ماه نتیجه بررسی درخواست به شما اطلاع رسانی می شود.

شرط قبولی در آزمون CCSE

کسانی که از یک کشور غیر اسپانیایی زبان باشند، باید در آزمون DELE حداقل سطح A2 قبول شوند یا مدرک آن را داشته باشند. کسانی که از یک کشور اسپانیایی زبان هستند، نیازی به شرکت در آزمون DELE ندارند. متقاضیان باید ۸ ماه برای شرکت در آزمون A2 که در مرکز مادرید برگزار می شود، منتظر بمانند.

هزینه شرکت در این آزمون ۱۶۰ یورو است. هر دوره آزمون دارای هزینه های متفاوت است، بنابراین وب سایت آن برای جزئیات بیشتر در مورد قیمت ها جستجو کنید.

نتایج این آزمون برای ۲ سال معتبر است.

اطلاعات لازم در مورد نحوه دریافت ویزای اقامت و تابعیت اسپانیا از طریق ازدواج در اسپانیا به عنوان یک همسر غیر اتحادیه اروپا

حقوق شهروندان اسپانیا به عنوان شهروند اتحادیه اروپا به اعضای خانواده آنها گسترش می یابد. بنابراین، همسر غیر اسپانیایی آنان نیز می تواند از این مزایا برخوردار شود.

شما عزیزان در خصوص بحث شرایط اقامت و تابعیت اسپانیا از طریق ازدواج در اسپانیا و همینطور قوانین مهاجرت به اسپانیا از طریق اخذ ویزای ازدواج اسپانیا  همواره می توانید با موسسه حقوقی ملک پور و شعبه مرکزی آن در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و یا با تمامی دفاتر همکار این موسسه در سراسر ایران در خصوص بحث قوانین ازدواج در اسپانیا و  اقامت و تابعیت اسپانیا از طریق ازدواج در اسپانیا مشاوره رایگان اخذ نمایید .

 

به طور کلی، در عرض سه ماه پس از ورود و مهاجرت به اسپانیا ، متقاضی اقامت و تابعیت اسپانیا از طریق ازدواج در اسپانیا باید برای دریافت یک کارت اقامت خانوادگی در اتحادیه اروپا درخواست کند. طبق قرارداد شنگن افراد می توانند به مدت ۹۰ روز در اسپانیا طی یک دوره ۶ ماهه اقامت داشته باشند. بنابراین شما می توانید ۳ ماه متوالی در کشور بمانید، یا پس از گذشت یک ماه و نیم، به کشور مادری خود بازگردید و یک ماه و نیم دیگر را به تدارک عروسی خود اختصاص دهید. افرادی که به طور غیرقانونی در اسپانیا ساکن هستند، در حین پرواز به داخل و خارج از کشور دچار مشکل می شوند و بنابراین بهتر است این دوره ۹۰ روزه کاملاً رعایت شود.

در خصوص ازدواج در اسپانیا و اخذ اقامت و تابعیت اسپانیا از طریق ازدواج در اسپانیا می توان بیان نمود که ازدواج شما ابتدا باید در کشوری که همسرتان اهل آنجا است، ثبت شود. این کار را نمی توان در سفارت انجام داد و باید حتما در شهر محل زندگی او در کشور خود انجام شود. برای انجام این کار به گواهی تولد مهر شده زوج، گواهی تولد مهر شده زوجه و کپی از گذرنامه هر دو نفر نیاز است.

سپس باید در شهرداری محل اقامت خود در اسپانیا ثبت نام کنید. برای این منظور ارائه مدارک زیر لازم است:

مدارک شناسایی همسر

گذرنامه هر دو زوج و زوجه

قرارداد کاری (در صورت وجود)

فرم درخواست تکمیل و امضا شده

۲ نسخه کپی از گذرنامه شما و همسرتان

گواهی ازدواج صادر شده از طرف کشور محل زندگی همسر غیر ساکن اتحادیه اروپا

سه قطعه عکس رنگی در اندازه گذرنامه جهت اقامت و تابعیت اسپانیا از طریق ازدواج در اسپانیا

پس از تکمیل مدارک و تحویل درخواست اقامت و تابعیت اسپانیا از طریق ازدواج در اسپانیا به شهرداری ، باید منتظر باشید تا نتیجه طی نامه ای از طریق ایمیل به شما ارسال شود . در صورت تایید مدارک باید به ایستگاه پلیس محلی خود مراجعه نمایید.

در این مرحله به مدارک زیر نیاز دارید:

نامه Oficina de Extranjeros (که به همراه ایمیل برای شما ارسال می شود)

سه قطعه عکس جدید در اندازه گذرنامه

گواهی ثبت نام شما در شهرداری

شما متقاضی اقامت و تابعیت اسپانیا از طریق ازدواج در اسپانیا همچنین باید یک فرم از بانک محل اقامت خود تهیه کنید و مبلغ ۱۰ یورو به حساب پلیس واریز نمایید.

پس از اتمام این مرحله ، تقریباً کار شما به پایان رسیده است و تمام کاری که باید انجام دهید این است که صبر کنید تا طی یک ایمیل دیگر به شما اطلاع دهند که کارت اقامت شما آماده است (معمولاً یک ماه بعد). پس از دریافت این نامه شما رسماً ساکن اسپانیا خواهید بود.

برای گرفتن اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت به اسپانیا و شرایط اخذ اقامت و تابعیت اسپانیا از طریق ازدواج با مشاورین و کارشناسان ارشد مهاجرت مشاوره حاصل نمایید . برای انجام هر گونه مشاوره ای جهت راههای اخذ اقامت و تابعیت اسپانیا از طریق ازدواج در اسپانیا و قوانین اخذ ویزای ازدواج اسپانیا و شرایط ازدواج در اسپانیا و شرایط اخذ اقامت اسپانیا پیش از هر اقدامی با مشاوران متخصص در امور بین الملل و وکلای با تجربه موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و پس از کسب اطلاعات و اخذ مشاوره رایگان در خصوص مهاجرت به اسپانیا و همچنین اخذ اقامت و تابعیت اسپانیا زمینه تصمیم خود را اخذ کرده و اقدام نمایید.

Rating: 4
یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (3 نظرات, میانگین: 4٫00 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 پاسخ
 1. نوید محمدی گفته:

  سلام ، قصد ازدواج با خانم اهل اسپانیا را در ترکیه دارم ،میخواهم بعد از ازدواج به کشور همسرم مهاجرت کنیم ،از سفارت اسپانیا در ایران باید اقدام کنم ؟ و سند وثیقه ندارم.ممنون میشم راهنمایی کنید چیکار باید بکنم .مرسی

  Rating: ۴
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، باید در ابتدا رابطه رو اثبات بفرمایید که با سند ازدواج امکان پذیر هست. بعد باید نشون بدین که هزینه های زندگی در اسپانیا رو دارین و مدرک تکمیلی رو ارائه بفرمایید.

   پاسخ
 2. نارسیس گفته:

  لطفا شماره تماس شعباتتون در ایران که در مورد اقامت از طریق ازدواج در کشور اسپانیا رو کمک کنن بفرمایید

  پاسخ
 3. نارسیس گفته:

  سلام جناب دکتر ملک پور
  لطفا شماره تماس دفتری که جز شعبات شما هستند رو بفرمایید تا بتونن در مورد ازدواج با فرد اسپانیایی بنده رو راهنمایی کنن
  ایا ممکنه یه خانم ایرانی با یک تبعه اسپانیایی ازدواج رو ثبت کنن و بعد از اقامت در اسپانیا دوباره در اسپانیا هم ثبت کنن؟

  پاسخ
 4. مجتبى گفته:

  با درود فراوان و عرض ارادت
  آقاى دكتر ارشد ادبيات دارم ساكن تهران و مجردم بابت اخذ اقامت از كشورهاى اروپايي از طريق ازدواج كدام كشور را پيشنهاد مى فرماييد
  و پرسشهاى ديگرى هم دارم كه از حضور شما جويا شوم
  نميدانم چطور دفاتر ايران جوابگو بنده نيستن

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی برای ازدواج باید فرد مناسب را دارا باشید تا بتوانید اقدام نمایید فردی که باید اقامت و تابعت را دارا باشد و همچنین اثبات نماید که می تواند هزینه های زندگی را تامین کند تا بتوانید اقدام نمایید . برای اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان دفاتر mie تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 5. زهره گفته:

  سلام جناب دکتر ملک پور
  ممنون از راهنماییهای مفید و بی دریغتون

  بنده ساکن ایران هستم و سوالات زیادی در مورد ازدواج با یک فرد اسپانیایی دارم و میخوام اطلاعات کامل در مورد مراحل ان از ابتدا تا پایان کسب کنم
  با یکی از موسسات شما در تهران تماس گرفتم اما گفتند ما در این زمینه مشاوره نداریم و متاسفانه موفق به تماس با خود شما هم نشدم
  لطفا راهنمایی بفرمایید که چطور میتونم این اطلاعات را کسب کنم

  پاسخ