اقامت قبرس و بررسی آن

اقامت قبرس ، شرایط و روش های اخذ اقامت قبرس و مهاجرت به این کشور در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. اقامت قبرس چگونه به دست می آید؟ راه های مختلف اخذ اقامت قبرس چیست؟ شرایط دریافت اقامت و تابعیت قبرس چگونه است؟ آیا با سرمایه گذاری در قبرس می توان اقامت این کشور را به دست آورد؟ ما در این مقاله به این سوالات و سوالات دیگر در زمینه اقامت کشور قبرس پاسخ داده و به صورت ساده و خلاصه، اساسی ترین و اصلی ترین نکات پیرامون آن را خدمت شما متقاضیان بیان می کنیم. در سالیان اخیر کشور قبرس به دلایل مختلف، توجه افراد زیادی را برای مهاجرت و اقامت به خود جلب کرده است که در ادامه انواع طرق مهاجرت به قبرس را معرفی نموده و درباره هر کدام از این طرق توضیحات لازم را ارائه می دهیم. امیدواریم مقاله پیش رو که توسط متخصصین خبره مؤسسه حقوقی ملک پور به نگارش در آمده، تمامی سئوالات و ابهامات ذهنی شما را برطرف نماید و اطلاعات جامعی در زمینه مهاجرت به قبرس و راه های اخذ این کشور خدمت شما عزیزان ارائه دهد. در صورت نیاز به اطلاعات تمکیلی با کارشناسان مؤسسه حقوقی ملک پور؛ همکار مؤسسه MIE اتریش؛ تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان دریافت نمائید. لطفا با این مقدمه در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

اقامت قبرس
 • اقامت قبرس و شرایط عمومی آن
 • اقامت قبرس از طریق کار
 • اقامت قبرس از طریق تحصیل
 • اقامت قبرس از طریق سرمایه گذاری
 • اقامت قبرس از طریق پناهندگی
 • اقامت قبرس از طریق ازدواج
 • اقامت قبرس و اخذ تابعیت از طریق تولد
 • اقامت قبرس برای هنرمندان و افراد فوق موفق
 • اقامت قبرس و هزینه های زندگی در قبرس
 • اقامت قبرس و اخذ تابعیت قبرس

اقامت قبرس و شرایط عمومی آن

اقامت قبرس و اخذ اقامت این کشور از روش های گوناگونی امکان پذیر می باشد. متقاضیان ورود به این کشور و اخذ اقامت قبرس می توانند بنا بر شرایط خود، از روش های گوناگون به این امر اقدام کنند. علاقه مندان ورود به قبرس باید قبل از ورود به این کشور اطلاعاتی در مورد این کشور و شرایط کلی این کشور داشته باشند. کشور قبرس در شرق دریای مدیترانه قرار گرفته و پایتخت آن نیکوزیا نام دارد. قابل توجه است این کشور به دو بخش شمالی ( بخش ترک نشین) و قبرس جنوبی ( بخش یونانی نشین) تقسیم می شود.

زبان رسمی این کشور هم زبان ترکی و هم زبان یونانی می باشد. یونانیانی که ساکن این کشور هستند، دین ارتودکس دارند و اما ترک های ساکن این کشور مسلمان می باشند. متقاضیان اخذ اقامت قبرس توجه داشته باشند، قبرس سومین جزیره بزرگ در دریای مدیترانه می باشد. کل جمعیت این کشور ۱ میلیون صد هزار نفر می باشد که ۷۷% مردم این کشور را یونانیان و ۲۳% مردم این کشور را ترک ها تشکیل می دهند. در ادامه روش های گوناگون ورود به این کشور را برای شما عزیزان تشریح می نماییم.

راههای مهاجرت به قبرس

اقامت قبرس از طریق کار

یکی از روشهای اقامت قبرس، اقامت کاری می باشد. برای کار و اخذ اقامت کاری در کشور قبرس نیاز به داشتن کارفرما در این کشور می باشد و شخص باید پس از یافتن کارفرما اقدام به دریافت مجوز اقامت این کشور کند. کارفرمای شخص طبق قوانین قانون کار کشور قبرس، باید با قرارداد کاری منعقد شده به وزارت کار این کشور مراجعه کند و درخواست مجوز استخدام نیروی خارجی بدهد. در صورتی که اداره مربوطه تشخیص دهد، هیچ یک از اتباع و بومیان قبرس برای شغل مورد نظر کارفرما مناسب نبوده و واجد الشرایط نیستند و کارفرما نمی تواند در شغل و جایگاه شغلی مربوطه شخص قبرسی را استخدام کند؛ قرارداد کاری وی امضا و تائید شده و می تواند جهت دریافت مجوز کار و اقامت درخواست بدهد.

برای کار در کشور قبرس مهمترین بخش کاریابی می باشد و جهت این امر متقاضیان کار در قبرس، بهتر است از لیست مشاغل مورد نیاز و مشاغلی که در قبرس شرایط کاری مناسبی دارند، مطلع باشند.

 • مشاغل مورد نیاز در کشور قبرس عبارتند از:

  مهندسی IT ، مهندسی برق، مدیریت هتل و مدیریت توریسم و اقتصاد.

البته اقامت کاری شخص نهایت تا ۴ سال در کشور قبرس قابل تمدید است و پس از ۴ سال شخص نمی تواند اقامت کاری خود را تمدید کند، مگر در شرایطی نظیر اینکه شخص به استخدام یک شرکت بزرگ با گردش حساب بالا در قبرس درآمده باشد و شغل وی تخصصی باشد. تمامی این موارد برای شخصی که خواهان اخذ اقامت بلند مدت کشور قبرس می باشد، باید در نظر گرفته شود. اشخاص بسیاری به علت همین قانون نمی توانند اقامت کاری خود را در سال پنجم تمدید کنند و ناچار مجبور به بازگشت به کشور خود می شوند. البته از نکات منفی اقامت قبرس از طریق کار می تواند به اجازه همراه بردن خانواده بعد از ۲ سال اشاره کرد که این مورد نیز برای اشخاصی که متأهل هستند ممکن است بسیار مهم و قابل توجه باشد.

قبل از هر اقدامی برای اخذ اقامت کاری در قبرس می بایست نرخ بیکاری این کشور را نیز در نظر گرفت، متوسط نرخ بیکاری در سال های ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۹ در حدود ۷٫۸۶ درصد بوده است که در ماه سپتامبر ۲۰۱۳ بالاترین میزان نرخ بیکاری حدود ۱۶٫۷۰ درصد به ثبت رسیده است. در ژانویه ۲۰۱۹ نرخ بیکاری در قبرس به ۷٫۴ درصد رسیده است. در نمودار زیر میزان نرخ بیکاری برای سال ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ را نشان می دهد .

نمودار نرخ بیکاری در قبرس
اخذ ویزای تابعیت از طریق کار قبرس

اقامت قبرس از طریق تحصیل

اقامت قبرس از طریق تحصیل یکی از روش های اخذ اقامت این کشور می باشد. تحصیل در قبرس به علت هزینه های پایین و دانشگاه های معتبر جزو گزینه های اشخاص متقاضی تحصیل در خارج کشور می باشد. در سالهای اخیر تحصیل در دانشگاه های برتر قبرس نظیر EMU و دانشگاه ملی قبرس متقاضیان زیادی داشته و در رشته هایی نظیر پزشکی، هتل داری و علوم کامپیوتر تعداد این متقاضیان بیشتر از سایر رشته ها بوده است. البته در کشور قبرس بعد از اتمام تحصیل، دریافت اقامت منوط به یافتن کار و داشتن پیشنهاد شغلی می باشد که شخص پس از تحصیل بتواند اقامت خود را تبدیل به اقامت کاری کند. برای تحصیل در کشور قبرس شخص نیاز به داشتن مدرک انگلیسی دارد ولی برخی می توانند در دوره هایی که به زبان یونانی یا ترکی ارائه می شود شرکت کنند. هزینه های تحصیل در کشور قبرس عموماً بین ۴ الی ۱۰ هزار یورو می باشد. همینطور برخی دانشجویان با رزومه های قوی و نمرات خوب می توانند درخواست بورسیه تحصیلی بدهند و از کمک هزینه های جانبی استفاده کنند.

تحصیل در قبرس ـ اخذ ویزای تحصیلی قبرس

 • برخی از بورسیه های تحصیلی در کشور قبرس:
  •  بورسیه IAL برای دانشجویان دکترا
  • بورسیه دوره های هنری HKADC
  • برنامه بورسیه ریچی جنینگز
  • بورسیه تحقیقاتی Canon
  • بورسیه های NWO

اقامت قبرس از طریق سرمایه گذاری

گزینه اقامت قبرس و تابعیت این کشور از طریق سرمایه گذاری نیز یکی از روش های اخذ اقامت و تابعیت و مهاجرت به این کشور می باشد.

سرمایه گذاری در قبرس و اخذ تابعیت از طریق آن:

قبرس جزو معدود کشورهایی می باشد که تابعیت و پاسپورت خود را از طریق سرمایه گذاری اعطا می کند. جهت اخذ پاسپورت کشور قبرس شخص باید به مبلغ ۲ میلیون یورو در املاک این کشور سرمایه گذاری کند. از این روش شخص در مدتی کمتر از ۶ ماه پاسپورت کشور قبرس را دریافت می کند. این تابعیت به شخص اجازه زندگی، تحصیل، کار و سرمایه گذاری در تمامی کشورهای اروپایی از جمله آلمان ، فرانسه و هلند را می دهد. این سرمایه گذاری پس از ۳ سال قابل بازگشت می باشد و تنها مبلغ ۵۰۰ هزار یورو باید در کشور قبرس بماند.

سرمایه گذاری در قبرس و اخذ اقامت :

در صورتی که شخصی در کشور قبرس به مبلغ ۳۰۰ هزار یورو در املاک سرمایه گذاری انجام دهد می تواند اقامت بلند مدت کشور قبرس را اخذ کند و این اقامت برای شخص شرط حضور ندارد و می تواند با همین اقامت حتی در این کشور زندگی نکند. این اقامت به شخص، پدر و مادر و همسر و فرزندان مجرد تا ۲۵ سال تعلق خواهد گرفت.

سرمایه گذاری در قبرس

برای به دست آوردن اطلاعات جامع در زمینه سرمایه گذاری در قبرس می توانید به لینک های زیر مراجعه نمائید.

اخذ اقامت و تابعیت قبرس از طریق سرمایه گذاری
سرمایه گذاری در کشور قبرس
خرید ملک در کشور قبرس

اقامت قبرس از طریق پناهندگی

اقامت قبرس از طریق پناهندگی یکی از راه های ورود به این کشور می باشد که به هیچ عنوان از سوی مؤسسه حقوقی ملک پور مورد تایید نمی باشد و هیچگونه خدماتی در مورد پناهندگی ارائه نمی شود. در مبحث پناهندگی در قبرس باید به این نکته توجه داشته باشید که کشور قبرس از دسته کشور هایی می باشد گه پناهنده پذیر نمی باشد و به اصطلاح comella شناخته می شود. متقاضیان ورود به این کشور باید در نظر داشته باشند که می توانند به چند صورت در این کشور درخواست پناهندگی داشته باشند. علاقه مندان ورود به این کشور توجه داشته باشند در صورت ورورد شما جهت پناهنده شدن و اخذ اقامت قبرس شما را زندانی می نمایند و همسر و فرزند شما را نیز از شما جدا می کنند در برخی موارد دیده شده است که فرزند متقاضیان،از آن ها گرفته می شود و به پرورشگاه ها تحویل داده می شود و این مسئله باعث می شود که پناهندگان دچار مشکلات روحی و روانی شوند. متقاضیانی که درخواست ورود به این کشور را دارند می توانند از راه های دیگر جهت ورود به این کشور اقدام نمایند. متقاضیان می توانند جهت تکمیل اطلاعات خود در مورد اخذ اقامت قبرس و پناهندگی در این کشور از لینک زیر دیدن نمایند.

اقامت قبرس از طریق ازدواج

اقامت قبرس و اخذ تابعت این کشور می تواند از روش ازدواج باشد. متقاضیان می توانند با ازدواج با تبعه این کشور درخواست اقامت در این کشور را داشته باشند. افرادی که این نوع درخواست را دارند باید ثابت کنند ازدواج آن ها صوری نیست و مدارکی را ارائه دهند دال بر این که در سال های اخیر ارتباطی با هم داشتند و زوج باید حداقل ۲ الی ۳ سال در این کشور به طور مشترک زندگی داشته و در این صورت می توانند درخواست ویزای همراه جهت اقامت در قبرس را داشته باشند. دولت این کشور ازدواج را برای افراد زیر ۱۸ سال ممنوع کرده است. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملکپور نگارش شده است و هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع غیرقانونی و حرام می باشد. متقاضیان باید ازدواج خود را در مراکز ثبتی و ازدواج این کشور ثبت نمایند.

ازدواج در آمریکا

اخذ تابعیت از طریق ازدواج در کشور قبرس

اقامت قبرس و اخذ تابعیت از طریق تولد

اقامت قبرس و کسب تابعیت این کشور از طریق تولد بستگی به شرایط افراد دارد. سیستم تولد در جهان به ۲ صورت خاک و خون می باشد. کشور هایی از سیستم خاک تابعیت می کنند در صورت تولد فرزند مهاجران در این کشور به فرزند متولد شده، پاسپورت این کشور را اعطا می نمایند. از دسته این کشور به می توان به کشور هایی همچون آمریکا، کانادا، مکزیک، برزیل، آرژانتین و… اشاره کرد. کشور قبرس از دسته کشور هایی می باشد که از سیستم خون تابعیت می کند و متقاضیانی که در خواست اخذ تابعیت این کشور را دارند باید دارای والدین قبرسی و یا پدر یا مادری باشند که تابعیت یا مجوز اقامت دائم این کشور را داشته باشند. متقاضیان توجه داشته باشند اخذ اقامت و تابعیت فرزند شما دلیل بر اخذ تابعیت والدین نمی شود.

اخذ تابیعت از طریق تولد
ویزای اخذ تابعیت در کشور قبرس از طریق تولد

اقامت قبرس برای هنرمندان و افراد فوق موفق

ویزای کار برای هنرمندان و افراد فوق موفق

اقامت قبرس برای اشخاص هنرمند و ورزشکار و کارگران فوق ماهر شرایط خاص و ویژه ای نظیر برخی کشورها مثل آمریکا، کانادا و استرالیا ندارد. البته طبق قوانین کشور قبرس شخصی که متقاضی کار در این کشور باشد، باید با یافتن کارفرمای مورد نظر خود و دریافت مجوز کار از اداره کار کشور قبرس ویزای کار دریافت کند و اقامت موقت این کشور را دریافت کند.

با توجه به اینکه اقامت کاری در کشور قبرس پس از ۴ سال قابل تمدید نمی باشد، اشخاص متقاضی کار در این کشور پس از اتمام ۴ سال مجبور با بازگشت می شوند و نمی توانند اقامت بلند مدت این کشور را اخذ کنند ولی برای اشخاص هنرمند یا ورزشکار و فوق متخصص شرایط ویژه ای در نظر گرفته شده است که این اشخاص با اثبات تخصص خود و تائید دولت قبرس می توانند تا ۵ سال و بیشتر این اقامت را تمدید کنند و پس از ۵ سال اقامت بلند مدت این کشور را اخذ کنند.

اقامت قبرس و هزینه های زندگی در قبرس

افرادی که به دنبال مهاجرت به قبرس و اخذ اقامت این کشور می باشند، می بایست قبل از ورود به این کشور از هزینه های این کشور مطلع و آگاه باشند، هزینه های زندگی در قبرس قائم به شخص می باشد یعنی هزینه زندگی از هر فرد یا خانواده به فرد یا خانواده دیگر متغیر می باشد، اقامت قبرس و ورود به این کشور نیاز به بررسی کامل هزینه های زندگی دارد. هزینه زندگی در این کشور ۳۴٫۰۷% بالاتر از ایران می باشد متقاضیان اقامت قبرس توجه داشته باشند هزینه اجاره ملک در این کشور ۱۴٫۵۳% بالاتر از ایران می باشد.

۱۰ یورو غذا در رستوران ارزان ۱
۴۰ یورو غذا در رستوران متوسط برای ۲ نفر ۲
۳٫۰۱ یورو یک فنجان قهوه ۳
۱٫۴۶ یورو نوشابه ۰٫۳۳ لیتری (کوکا یا پپسی) ۴
۰٫۶۹ یورو بطری آّب ۰٫۳۳ لیتری ۵
۱٫۳۴ یورو شیر ۱ لیتری ۶
۱٫۳۸ یورو نان سفید ۵۰۰ گرمی ۷
۲٫۵۴ یورو بسته تخم مرغ ۱۲ عددی ۸
۷٫۸۳ یورو پنیر محلی ۱ کیلو گرمی ۹
۶٫۷۲ یورو ۱ کیلو گرم سینه مرغ ۱۰
۸٫۶۶ یورو ۱ کیلو گرم گوشت گاو ۱۱
۱٫۲۷ یورو لیتر بنزین ۱ ۱۲
۱٫۵۰ یورو بلیط یکطرفه حمل و نقل ۱۳
۴۰٫۰۰ یورو بلیط حمل و نقل ماهانه ۱۴
۰٫۷۳ یورو استفاده از تاکسی برای ۱ کیلو متر ۱۵
۵۱٫۶۷ یورو استفاده از باشگاه تناسب اندام ۱۶
۵۶۳ یورو آپارتمان ۱ خوابه داخل شهر ۱۷
۴۵۷ یورو آپارتمان ۱ خوابه خارج شهر ۱۸
۹۶۵ یورو آپارتمان ۳ خوابه داخل شهر ۱۹
۷۶۰ یورو آپارتمان ۳ خوابه خارج شهر ۲۰
هزینه های زندگی در خارج از کشور

اقامت قبرس و اخذ تابعیت قبرس

اقامت قبرس و اخذ تابعیت کشور قبرس از چند روش امکان پذیر می باشد. اقامت کوتاه مدت قبرس با پذیرش دوره های تحصیلی، یافتن کار و دریافت اقامت کاری و زیر شاخه های دیگر ویزاهای کاری نظیر ویزا کار داوطلبانه قابل اخذ است. ولی برای دریافت اقامت بلند مدت و دائم کشور قبرس شخص باید حداقل ۵ سال در کشور قبرس اقامت قانونی داشته باشد و سپس می تواند درخواست اقامت دائم بدهد. البته این قانون شامل اشخاص دانشجو و پناهنده نمی شود. همینطور اشخاصی که مبلغ ۳۰۰ هزار یورو در املاک نوساز قبرس سرمایه گذاری انجام می دهند، می توانند اقامت بلند مدت این کشور را اخذ کنند.

تابعیت و پاسپورت کشور قبرس به چند صورت اعطا می شود. از طریق تولد که والدین شخص در صورتی که از اتباع قبرس باشند به فرزند نیز این تابعیت اعطا می گردد و همینطور اشخاصی که در کشور قبرس به مدت ۷ سال زندگی کنند، می تواند درخواست پاسپورت کشور قبرس را بدهد. همینطور اشخاصی که به مبلغ ۲ میلیون یورو در املاک کشور قبرس سرمایه گذاری کنند نیز پاسپورت و تابعیت کشور قبرس اعطا می شود.

پاسپورت قبرس
مهاجرت به قبرس

شما می توانید از طریق فرم ارزیابی، شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس گرفته و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی نمایند.

اقامت قبرس و سخن پایانی

اقامت قبرس ، راه های اخذ اقامت کشور قبرس و شرایط آن در مقاله فوق به تفصیل مورد بررسی قرار گرفت. کشور قبرس با توجه به هزینه های کمی که دارد همواره مورد استقبال بسیاری از عزیزان قرار گرفته است، در این کشور امکان اخذ اقامت و تابعیت از طرق مختلف همانند سرمایه گذاری، خرید ملک وجود دارد اما از طریق کار افراد به راحتی نمی توانند به اقامت این کشور دست یابند. بنابراین برای مهاجرت کاری می توانید از کشورهای اروپایی دیگر همانند آلمان و اتریش استفاده نمائید. در مقاله فوق سعی شد راه های اخذ اقامت کشور قبرس ، روش های مختلف سرمایه گذاری در قبرس، تحصیل در قبرس، مهاجرت کاری به قبرس، اخذ اقامت قبرس از طریق تولد فرزند و ازدواج، هزینه های زندگی در قبرس خدمت شما سروران عزیز ارائه گردد. حال در صورت نیاز به اطلاعات جامع در باب به دست آوردن اقامت قبرس می توانید با مشاوران متخصص ما در امر حقوق بین الملل تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان دریافت نمائید. همچنین می توانید در قسمت انتهای مقاله، در قسمت دیدگاه نظرات و پرسش های خود را بیان نموده و پاسخ خود را در کوتاهترین زمان ممکن دریابید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ