اقامت از طریق سرمایه گذاری در آلمان

اقامت از طریق سرمایه گذاری در آلماناقامت از طریق سرمایه گذاری در آلمان

اقامت از طریق سرمایه گذاری در آلمان ، سرمایه گذاری در آلمان و مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری در این مقاله مورد تحلیل و بررسی قرار می گیرد. اقامت از طریق سرمایه گذاری در آلمان دارای شرایط خاصی است. در مورد اقامت از طریق سرمایه گذاری در آلمان و سرمایه گذاری در آلمان سوالات فراونی وجود دارد که مهمترین آن ها به شرح زیر است.

اگر می خواهید اقامت از طریق سرمایه گذاری در آلمان داشته باشید می توانید در خصوص سرمایه گذاری در آلمان با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش تماس گرفته و در خصوص اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری در آلمان و ثبت شرکت در آلمان و در نهایت اخذ اقامت آلمان مشاوره ی تلفنی و رایگان دریافت نمایید .

انواع مختلف اقامت از طریق سرمایه گذاری در آلمان

از مهمترین انواع مختلف سرمایه‌ گذاری یا کار آزاد خارجی در آلمان مواردی است که در مطالب زیر بدان اشاره شده است.

 1. فعالیت حرفه‌ای فردی (نظیر رستوران یا مغازه فرش فروشی
 2. تاسیس شرکت مدنی (۲ نفر یا بیشتر)
 3. تاسیس شرکتهای شخصی (تضامنی)
 4. تاسیس شرکت با مسئولیت محدود
 5. تاسیس شرکت سهامی
 6. تاسیس شعبه
 7. دفتر نمایندگی
 • شعبه مستقل
 • شعبه وابسته (مانند دفتر کارخانه، انبار پخش کالا و یا کارگاه)

مهمترین شکل‌های قانونی فعالیت اقتصادی برای اقامت از طریق سرمایه گذاری در آلمان

 1. فعالیت حرفه‌ای فردی (مانند رستوران یا مغازه فرش فروشی)
 2. تاسیس شرکت با مسئولیت محدود (Gesellschaft mit beschränkter Haftung (GmbH
 3. تاسیس شعبه
 4. دفتر نمایندگی
 5. شعبه مستقل
 6. شعبه وابسته (مانند دفتر کارخانه، انبار پخش کالا و یا کارگاه)

هر کدام از موارد اقامت از طریق سرمایه گذاری در آلمان به صورت کوتاه مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

فعالیت حرفه‌ای فردی (مانند رستوران یا مغازه فرش فروشی) برای اقامت از طریق سرمایه گذاری در آلمان

توجه داشته باشید که در این نوع فعالیت نیاز به تشکیل شرکت نبوده و می‌توان با گرفتن اجازه کسب Gewerbeanmeldung این نوع کارهای صنفی و تجاری را شروع نمود. بعضی از این فعالیت‌های شغلی نیاز به گرفتن اجازه ویژه نبوده (مانند فرش فروشی، خواربار فروشی، صادرات و واردات) ولی برای بعضی از آنها باید اجازه ویژه آن کسب گرفته شود، مانند (رستوران، تاکسی).

تاسیس وثبت یک شرکت دختر (شرکت مستقل) به شکل یک شرکت با مسئولیت محدود (GmbH) برای اقامت از طریق سرمایه گذاری در آلمان

برای سرمایه گذاران ایرانی که قصد اقامت از طریق سرمایه گذاری در آلمان را دارند می‌توان پیشنهاد داد که برای فعالیت اقتصادی خود در آلمان یک شکل اقتصادی مستقل از راه تاسیس و ثبت یک شرکت دختر Tochtergesellschaft به شکل شرکت با مسئولیت محدود که ساده‌ترین وبهترین حضور در بازار اقتصادی آلمان می‌ باشد، انتخاب نمایند. (موسسه حقوقی ملک پور برترین ارائه کننده خدمات حقوق داخلی و بین المللی)

تاسیس و به ثبت رساندن شرکت با مسئولیت محدود در آلمان را می توان با یک شخص Ein-Mann-GmbH یا بیشتر (اعم از حقیقی یا حقوقی) تاسیس نمود.

 • باید حد اقل سرمایه ۲۵۰۰۰ یورو باشد.

برای تاسیس و ثبت شرکت دختر یا مستقل نیاز به ارائه و تقدیم:

 • مدارک مربوط به شخص متقاضی ثبت شرکت مستقل
 • مدارک مربوط به شرکت مادر در ایران
 • مدارک مربوط به شعبه آلمان می باشد. مانند مجوز فعالیت صنفی Gewerbeanmeldung در ضمن هزینه‌های تاسیس و ثبت شرکت باید پرداخت شوند.

اساسنامه سرمایه گذاری برای اقامت از طریق سرمایه گذاری در آلمان

اساسنامه در سرمایه گذاری در آلمان برای نمونه باید شامل موارد زیر باشد:

 • نام شرکت
 • اقامتگاه اصلی شرکت
 • موضوع شرکت
 • نام کلیه شرکاء یا صاحبان سهم الشرکه یا مؤسسین شرکت با نشانی آنها
 • تعیین مدیر عامل برای شرکت
 • ثبت در دفتر ثبت شرکت ها

توجه فرمائید که پس از سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آلمان دفتر ثبت شرکتها دارای شخصیت حقوقی شده و مسئولیت صاحبان سهم الشرکه محدود به سهم الشرکه آنها می‌باشد و شخصاً مسئول پرداخت دیون شرکت نمی باشند.

این شرکت از شرکت مادر مستقل بوده و دارای شخصی، مدیریت، سرمایه، اقامتگاه، تابعیت، ترازنامه و حسابداری مستقل بوده و تنها وجه اشتراک با شرکت مادر ایرانی یکی بودن صاحبان سرمایه می‌باشد. شرکت از هر لحاظ تابع قوانین آلمان بوده و با آن به شکل یک شرکت آلمانی رفتار خواهد شد. وکلالت در موارد حقوقی بین المللی جزء تخصصی ترین خدمات ما می باشد.

نکته قابل ذکر در سرمایه گذاری در آلمان این است که محدویتی نیز از لحاظ مقدار سهام یا سهم الشرکه یا سرمایه گذاری نبوده و ایرانیان می‌توانند ۱۰۰% سرمایه را دارا باشند.

شرکت موظف به پرداخت مالیات بوده و پرداخت انواع مالیات‌هایی که برای این نوع شرکت قانوناً مقرر است، الزامی است.

هزینه‌های ثبت شرکت با مسئولیت محدود در آلمان در جهت اقامت از طریق سرمایه گذاری در آلمان

هزینه کامل برای ثبت شرکت و سرمایه گذاری در آلمان بین ۹۰۰۰ الی ۱۳۰۰۰ یورو می باشد و این هزینه شامل هزینه های ثبت شرکت، تهیه اساسنامه، آگهی ها ، مشاوره حقوقی و گرفتن مجوز صنفی و ترجمه های مدارک به زبان آلمانی است.این مبلغ شامل گرفتن مجوزهای خاص، افتتاح حساب بانکی در بانکهای آلمان نمی باشد.

در این گونه موارد شرکت نیاز به یک مشاور مالیاتی جهت تنظیم دفاتر، سود و زیان و محاسبه ارزش افزوده یا مالیات بر مصرف و ترازنامه و مالیات سالیانه خواهد داشت .

از موارد مهم دیگردر خصوص سرمایه گذاری در آلمان این است که شرکت باید دارای یک محل اقامتی یا نشانی باشد که برگه های قانونی و نامه ها به این آدرس پست شوند.

تاسیس شعبه Niederlassung در جهت اقامت از طریق سرمایه گذاری در آلمان

اشخاص ایرانی متقاضی سرمایه گذاری در آلمان می‌توانند مبادرت به تاسیس و ثبت شعبه اعم از مستقل و وابسته بنمایند. اشخاص حقیقی یا حقوقی می‌توانند اقدام به تاسیس شعبه بنمایند که تاجر یا بازرگان کامل Vollkaufmann باشند به عنوان مثال یک بقالی کوچک نمی‌تواند شعبه در آلمان تاسیس کند ولی تولید کننده مواد غذائی یا تاجر بزرگ فعال در صادرات و واردات حق تاسیس و ثبت شعبه دارد. تمام شرکتهای تجاری با شخصیت حقوقی مستقل از نظر قانون کشور آلمان تاجر کامل بوده و مجاز به تاسیس شعبه می‌باشند. افراد دیگر که تاجر کامل نمی باشند می‌توانند فقط شعبه غیر مستقل تاسیس نمایند در این موارد بهتر است از مشاوران ما برای بررسی بیشتر یاری بگیرید.

شعبه می‌تواند به شکل

 • شعبه مستقل ( Selbständige Niederlassung Zweigniederlassung)
 • شعبه وابسته : مانند دفتر کارخانه، انبار پخش کالا و یا کارگاه ( Unselbständige Niederlassung Betriebsstätte) تاسیس شود.

شعبه مستقل (Selbständige Niederlassung Zweigniederlassung) برای اقامت از طریق سرمایه گذاری در آلمان

تاسیس شعبه مستقل یک شرکت ایرانی در آلمان دارای شخصیت حقوقی مستقل نبوده و از شرکت مادر ایرانی در ایران از لحاظ سازمانی وحقوقی جدا نیست. شعبه از لحاظ سازمانی و حقوقی تابع و جزئی از شرکت مادر ایرانی بوده و تابع قوانین ایران است.

خصوصیاتی شعبه مستقل برای اقامت از طریق سرمایه گذاری در آلمان

 • یک شعبه مستقل چنان باید سازماندهی یابد که بتواند با استقلال کلیه کارهای تجاری را در آلمان انجام دهد.
 • این سازماندهی باید به شیوه ای باشد که با از بین رفتن شرکت مادر بتواند به کارهای تجاریش ادامه دهد،و خللی در کارهایش رخ ندهد.
 • شعبه مستقل باید دارای ترازنامه جداگانه‌ای در شرکت مادر باشد شعبه باید مدیریت جداگانه با اختیارات عقد قراردادها و سرمایه مستقل ازمادر داشته تا بتواند این اختیارات عملی شوند.

در ضمن در خصوص سرمایه گذاری در آلمان باید موارد زیر نیز رعایت شود:

 • نام شعبه و نام شرکت مادر معمولاً یکی میباشد.
 • شعبه از لحاظ مکانی از شرکت مادر ایرانی جدا میباشد.
 • قراردادها و اعمال تجاری انجام یافته توسط مدیر شعبه در ظاهر بنام شعبه و در باطن متعهد و منتفع شرکت مادر است، حتی اگر شعبه دارای سرمایه مستقلی باشد.
 • قوانین آلمان در شرکت برتری دارد بدین مفهوم که ترازنامه، حساب سود و زیان تابع قوانین ایران نبوده و تابع قوانین آلمان میباشد.

مدارک موردنیاز برای اقامت از طریق سرمایه گذاری در آلمان

مدارک مورد نیاز برای سرمایه گذاری در آلمان و تاسیس یک شعبه مستقل در زیر آمده است:

 • مدارک مربوط به شخص متقاضی ثبت شعبه
 • مدارک مربوط به شرکت مادر در ایران
 • مدارک مربوط به شعبه آلمان می باشد.

مانند مجوز فعالیت صنفی Gewerbeanmeldung

در ضمن هزینه‌های تاسیس و ثبت شرکت در آلمان باید پرداخت گردد.

شعبه موظف به پرداخت مالیات بوده و پرداخت انواع مالیات‌هایی که برای این نوع شرکت ها و شعبه قانوناً مقرر است، الزامی است. (موسسه حقوقی ملک پور برترین ارائه کننده خدمات مشاوره ای بین المللی )

هزینه‌های ثبت شعبه مستقل برای اقامت از طریق سرمایه گذاری در آلمان

در ادامه بحث سرمایه گذاری در آلمان می توان گفت که هزینه کامل برای ثبت شعبه مستقل بین ۸۰۰۰ الی ۱۰۰۰۰ یورو می باشد و این هزینه شامل هزینه های ثبت شعبه، آگهی ها ، مشاوره حقوقی و گرفتن مجوز صنفی و ترجمه های مدارک به زبان آلمانی است.

این مبلغ شامل گرفتن مجوز های خاص، افتتاح حساب بانکی در بانکهای آلمان نمی باشد.

شعبه مستقل باید دارای یک محل اقامتی یا نشانی باشد که برگه های قانونی و نامه ها به این آدرس فرستاده شوند.

شما عزیزان اگر خواهان مهاجرت به آلمان و یا اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در آلمان می باشید می توانید با موسسه حقوقی ملک پور دفتر همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش در شعبه وین بصورت مستقیم تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان در خصوص تمام شرایط سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آلمان و قوانین و راههای اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری در آلمان دریافت نمایید .

سربرگ شعبه مستقل باید دارای اطلاعات زیر باشد:

 • نام دفتر ثبت تجاری که شعبه در آن ثبت شده است (آلمان)
 • شماره ثبت در دفتر ثبت تجاری (آلمان)
 • نام کامل و نوع شرکت مادر ایرانی
 • شماره و نام اداره ثبت شرکتها که در آن شرکت ثبت شده است (ایران)
 • اطلاعات دیگری بر طبق قانون آلمان مانند: نام شعبه، محل با نشانی کامل (شهر، کشور)، نام نمایندگان قانونی (حداقل یک نام و نام فامیلی)

شعبه وابسته (مانند دفتر کارخانه، انبار پخش کالا و یا کارگاه) (Unselbständige Niederlassung (Betriebsstätte برای اقامت از طریق سرمایه گذاری در آلمان

یک شرکت خارجی یا یک شرکت با سرمایه ایرانی ثبت در آلمان می‌تواند شعبه‌های غیر مستقل در شهرهای مختلف در آلمان داشته باشد (Filiale). این شعبه‌های غیرمستقل معروف به Betriebsstätte بوده و دارای مختصات زیر می‌باشد:

 • این شعبه‌ها از هر لحاظ وابسته به شرکت مادر می‌باشند.
 • صورتحساب‌ها یا رسیدهایی که صادر می‌کنند، باید بنام شرکت مادر باشد.
 • این شعبه‌ها فقط از لحاظ مکانی با شرکت مادر تفاوت داشته ولی از لحاظ فعالیت تجاری با شرکت مادر یک واحد تجاری را تشکیل می‌دهد.
 • نام شعبه و نام شرکت مادر باید یکی باشد.

هر شعبه باید جداگانه به اداره اصناف Gewerbeamt محل فعالیت معرفی شده و اجازه فعالیت صنفی Gewerbeanmeldung دریافت دارد.

تاسیس یک شعبه از ثبت شرکت در آلمان بصورت مستقل نیاز به ارائه و تقدیم:

 • مدارک مربوط به فرد متقاضی ثبت شعبه
 • مدارک مربوط به شرکت مادر در ایران
 • مدارک مربوط به شعبه در آلمان می باشد

دفتر نمایندگی Repräsentanz در هنگام اقامت از طریق سرمایه گذاری در آلمان

در خصوص دفتر نمایندگی در زمینه سرمایه گذاری در آلمان امی توان بیان نمود که امکان دارد که از طرف خود شرکت مادر اداره شود و از این نظر از هر جهت وابسته به شرکت مادر است یا ممکن است که این دفتر نمایندگی از طرف یک نماینده تجاری (با داشتن وکالت Handelsvertreter) اداره شود.

دفتر نمایندگی در خصوص اقامت از طریق سرمایه گذاری در آلمان حق فعالیت مستقل مانند عقد قرارداد بنام خود نداشته و فقط می‌تواند فعالیت تجاری محدودی داشته باشد، فعالیت هایی مانند بازاریابی، خدمات پس از فروش و … از جمله فعالیت هایی است که دفتر نمایندگی میتواند انجام دهد .

سخن پایانی در مورد اقامت از طریق سرمایه گذاری در آلمان

در پایان بحث مهاجرت به آلمان و همچنین اخذ اقامت آلمان و همینطور اقامت از طریق سرمایه گذاری در آلمان می توان بیان نمود که اگر شما عزیزان در پی اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در آلمان می باشید و می خواهید که با سرمایه گذاری در آلمان به اقامت دائم آلمان دست پیدا نمایید و یا اینکه از طریق سرمایه گذاری در آلمان در بازار اقتصادی آلمان فعالیت تجاری داشته باشید ، می توانید از مطالب ارائه شده در فوق در خصوص قوانین و راههای سرمایه گذاری در آلمان و یا ثبت شرکت در آلمان و یا خرید ملک در آلمان بهره مند شوید

شما می توانید با جمع آوری اطلاعات کامل در خصوص سرمایه گذاری در آلمان و اقامت از طریق سرمایه گذاری در آلمان از طریق موسسه حقوقی ملک پور دفتر همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و بصورت رایگان و تلفنی مشاوره تخصصی در زمینه اقامت از طریق سرمایه گذاری در آلمان دریافت نموده و سپس با بینش روشن در خصوص مهاجرت به آلمان اقدام نمایید . امیدوار است که نوشتار اقامت از طریق سرمایه گذاری در آلمان مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (7 نظرات, میانگین: 4٫29 از طریق 5)
Loading...
11 پاسخ
 1. حميد گفته:

  با سلام
  ممنون از توضيحات كاملتون به خصوص در كانال تلگرام اما به دليل خاص بودن شرايطم مجبور به پرسيدن سوال شدم
  ٥٣ ساله هستم و پدر دو پسر ٢٣ و ٢٠ ساله.جواهر فروش هستم و ٣٠ سال سابقه دارم.قصد گرفتن اقامت براي خودم همسرم و بچه ها رو دارم.نزديكي به ايران برام مهمه و اينكه پسر ها بتونن فرصت كار داشته باشن.هر دو دانشجو هستند
  از طرف يكي از دوستان كه در آلمان هستن و ٦-٧ ساله كه در كار فروش فرش هستن و كار تعميرات فرش رو به صورت حرفه اي انجام ميدن پيشنهاد تاسيس يك فرش فروشي و مركز تعميرات در شهر كلن دريافت كردم
  حدود ٢٠٠-٢٥٠ هزار يورو توانايي سرمايه گذاري دارم
  سوالاتم حول اينه كه آيا براي اقدام ازين طريق ما بايد شركت ثبت كنيم؟يا يك كسب كار فروشگاهي؟
  مراحل تاييد اين كسب و كار يا شركت به چه صورت هست؟چه زماني به اقامت دايم ميرسيم و…
  ممنون ميشم راهنمايي بفرماييد

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز باید در از طریق سرمایه گذاری اقدام نمایید که می توانید با ثبت یک شرکت مراحل کار خود را انجام دهید اما برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید

   پاسخ
 2. مرتضي گفته:

  سلام خسته نباشيد جناب دكتر ملكپور
  مرتضي هستم از تهران من تهسيلاتم راهنمايي هست و شغلم توليد لوستر هست و حدود ٧٠٠ ميليون سرمايم هست متعهل هستم قسط سرمايه گزاري و گرفتن اقامت المان دارم ممنون ميشم راهنمايي كنين

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   شما در حال حاضر امکان سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آلمان را خواهید داشت که بهتر است در ابتدا شرایط کامل خود را بیان بفرمایید تا امکان راهنمایی بیشتر وجود داشته باشد برای این امر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 3. mie editor3 گفته:

  سلام من ۵۱ ساله تکنسین فنی بازنشسته دارای همسر ۴۶ ساله کارشناس ارشد مدیریت مالی شاغل و ۲ پسر (۲۳ ساله و ۱۶ ساله هستم تمایل اقامت در یکی از کشورهای کانادا و یا آلمان را دارم اما نمیدانم کدام طرح با موقعیت من امکان پذیر است دارایی ما نزدیک به ۸۰۰ میلیون تومان می باشد. هرچه با شماره ۰۲۱-۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس میگیرم پس از نیم ساعت انتظارقطع و دوباره تماس گرفتم که موفق نشدم با مشاورین صحبت کنم ممنون از راهنمایی شما

  پاسخ
 4. سپهر ابریشمی گفته:

  سپهر ابریشمی گفته:
  دی ۲۵, ۱۳۹۶ در ۱:۳۴ ب.ظ
  با سلام
  من گواهی تولد در المان رو دارم
  ۴۳ سال دارم و شناسنامه من صادره از هامبورگه میخواستم ببینم میشه برای اقامت اقدام کنم؟

  پاسخ
 5. عماد گفته:

  سلام من شخصاً از اطلاعاتتون كه در كانال ميزارين نهايت تشكر رو دارم ، ولى تا حالا سوالاى منو جواب ندادين تاحالا ٢٠ بار پرسيدم . من كشور مجارستان هستم اقامت ندارم و قصد ثبت شركت واردات و صادرات در آلمانو داشتم ميخواستم ببينم با اين كار ميتونم اقامت آلمانو بگيرم اگه ميشه لطفاً بصورت ويس در كانال توضيح بدين ممنون.

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   می توانید از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت اقدام نمایید اما باید در ابتدا بیزینس پلن خود را ارائه نمایید که برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر mie تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 6. امیر گفته:

  سلام آقای دکتر ملک پور من ۳۷ سالمه متاهل با ۲ فرزند و تمکن مالی دارم در حدود ۴۰۰۰۰۰ یورو آیا میشه با این مقدار اقامت آلمان گرفت ممنون سلامت باشید یا علی

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   با سلام
   مبلغ شما جهت دریافت اقامت و مهاجرت به آلمان مناسب است بهتر است با دفتر مرکزی MIE تماس حاصل نمایید زیرا راه های زیادی برای مهاجرت به آلمان وجود دارد که باید بهترین راه برای شما انتخاب گردد . با تشکر

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *