ازدواج در سوئد و بررسی شرایط آن

ازدواج در سوئد ، اخذ اقامت سوئد از طریق ازدواج و شرایط ازدواج با سوئدی در این نوشتار مورد بررسی و تحلیل علمی قرار گرفته است. شرایط اخذ اقامت سوئد از طریق ازدواج چیست ؟ آیا با ازدواج با یک سوئدی می توان تابعیت این کشور را کسب کرد؟ مدارک موردنیاز برای ثبت ازدواج در سوئد شامل چه مواری می شوند؟ ازدواج با سوئدی را می توان به عنوان یکی از راههای مهاجرت به سوئد در نظر گرفت چرا که با ازدواج در سوئد و با فرد تبعه ی سوئدی شخص متقاضی می تواند اقامت و تابعیت خود را نیز بدست آورد . اخذ اقامت سوئد از طریق ازدواج با سوئدی شاید یکی از مواردی باشد که طرفداران بسیاری دارد اما هر فرد برای اخذ اقامت و تابعیت از طریق ازدواج در سوئد باید بتواند با فردی که تابعیت سوئد را دارا است ازدواج نماید تا بتواند از این طریق درخواست اقامت و سپس تابعیت خود را نیز مطرح نماید. موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره ای MIE اتریش در مقاله ای که پیش روی خود دارید به بررسی شرایط ازدواج در سوئد می پردازد تا در صورتی که قصد ازدواج با سوئدی را دارید بتوانید اطلاعات کافی در این مورد داشته باشید. در نظر داشته باشید که اخذ اقامت از طریق تولد فرزند برای والدین روش مناسبی نمی باشد و پیشنهاد می شود که در ابتدا والدین مهاجرت کرده و سپس فرزندان از طریق آن ها اقامت کشور موردنظر را کسب کنند.

ازدواج در سوئد
 • ازدواج در سوئد و بررسی اولیه

 • ازدواج در سوئد و شرایط و قوانین ازدواج

 • ازدواج در سوئد و قوانین اخذ تابعیت از طریق ازدواج با سوئدی

 • ازدواج در سوئد و مدارک لازم برای اخذ ویزای ازدواج در سوئد

 • ازدواج در سوئد و اخذ اقامت دائم از طریق ازدواج با سوئدی

 • ازدواج در سوئد و شرایط ازدواج همجنسگرایان در سوئد

ازدواج در سوئد و شرایط و قوانین ازدواج با سوئدی

اگر بخواهیم در مورد مهاجرت به سوئد مطالبی را بیان نماییم باید بگوییم که شیوه های گوناگونی برای مهاجرت به سوئد وجود دارد که شاید بتوان گفت  یکی از پر طرفدار ترین روش های مهاجرت به سوئد ازدواج در سوئد باشد که البته برای ازدواج در سوئد باید شرایط ازدواج نیز مهیا باشد تا شخصی که از این طریق اقدام می نماید بتواند به اقامت و تابعیت سوئد دست یابد. طبق قوانینی که در مورد ازدواج در سوئد وجود دارد باید گفت که در صورتی که قصد اخذ اقامت و تابعیت سوئد را داشته باشید باید با فردی ازدواج نمایید که تابعیت سوئد را داشته باشد در این صورت می توانید به اقامت و تابعیت سوئد نیز دست یابید.

فردی که تابعیت سوئد را دارا می باشد در صورتی که قصد ازدواج با فرد غیر تبعه را داشته باشد باید بتواند اثبات نماید که می تواند هزینه های زندگی شریک زندگی خود را نیز تامین نماید تا پس از ازدواج امکان دریافت ویزای ازدواج و سپس اخذ اقامت و تابعیت برای شخص غیر تبعه نیز وجود داشته باشد. مطابق با قوانین سوئد شخصی که قصد ازدواج در سوئد را دارد باید به سن ۱۸ سال تمام نیز رسیده باشد تا بتواند با فرد مورد نظر خود ازدواج نماید همچنین پس از ازدواج با فرد مورد نظر خود و در صورتی که قصد اخذ تابعیت سوئد را داشته باشد باید بتواند به زبان سوئدی نیز تسلط کافی را داشته باشد.

نکته حائز اهمیتی که وجود دارد این است که در صورت ازدواج با فرد سوئدی شخص متقاضی باید تمامی مدارک خود را برای درخواست ویزای ازدواج به سفارت سوئد تحویل نماید تا در صورت بررسی تمامی مدارک ویزای ازدواج شخص متقاضی نیز صادر گردد البته ارائه اسناد مالی شخص سوئدی نیز در اخذ ویزای فرد متقاضی حائز اهمیت می باشد.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد ازدواج با خارجی

مقاله مرتبط
بهترین راه مهاجرت به سوئد

ازدواج در سوئد و شرایط و قوانین اخذ تابعیت از طریق ازدواج با سوئدی

کشور سوئد نیز مانند دیگر کشورهای اتحادیه اروپا از قوانین ویژه ای برای اخذ تابعیت از طریق ازدواج برخوردار می باشد که این قوانین به شرح زیر است :

 • شخص تبعه باید درآمد کافی برای تامین هزینه های زندگی خود و همسرش را دارا باشد.

 • شخص تبعه باید دارای خانه مناسب و استاندارد برای زندگی را دارا باشد .

اقامت از طریق ازدواج
هزینه های زندگی در کشور سوئد

قوانین ازدواج در سوئد شامل برخی از افراد نمی شوند که این افراد عبارتند از :

 • اشخاصی که تبعه ی سوئد و یا عضو یکی از کشورهای اتحادیه اروپا می باشند.

 • اشخاصی که بیش از ۴ سال از اقامت دائم آنها در سوئد گذشته باشد و یا اقامت دائم سوئد را دارا باشند.

 • اشخاص پناهنده در کشور سوئد .

نکته ای که باید به آن اشاره گردد این است که افرادی که از طریق ازدواج در سوئد موفق به اخذ اقامت و تابعیت می گردند می توانند مانند سایر شهروندان سوئدی به کار و تحصیل در این کشور را بپردازند.

ازدواج در سوئد و شرایط و مدارک لازم برای اخذ ویزای ازدواج در سوئد

مدارکی که فرد متقاضی برای اخذ ویزای ازدواج به آن نیازمند است به شرح زیر خواهد بود :

 • ارائه گواهی تجرد و یا تاهل شخص متقاضی

 • ارائه گواهی طلاق در صورتی که شخص متقاضی قبلا متاهل بوده باشد و یا ارائه گواهی فوت همسر سابق

پس از ارائه این مدارک به سفارت شخص متقاضی در روز خاصی برای مصاحبه به سفارت دعوت خواهد شد که در واقع هدف اصلی برای مصاحبه اثبات واقعی بودن ازدواج می باشد که در این شرایط شخص متقاضی باید تمامی مدارک خود را مبنی بر واقعی بودن ازدواج ارائه نماید.

ازدواج در سوئد و شرایط و اخذ اقامت دائم از طریق ازدواج با سوئدی

اشخاصی که از طریق ازدواج در سوئد اقدام می نمایند باید بدانند که در ابتدا یک ویزای ۲ ساله به فرد متقاضی داده خواهد شد که پس از گذشت ۲ سال از این ویزا قابل تمدید به اقامت دائم کشور سوئد می باشد . برای اخذ اقامت دائم سوئد شخص متقاضی باید اثبات نماید که در طی این ۲ سال با همسر خویش رابطه ی مشترک و عاطفی داشته اند تا بتواند اقامت دائم خود را نیز اخذ نماید البته باید بدانید که برای اخذ اقامت دائم اداره مهاجرت بجز موارد ذکر شده موارد دیگری را نیز مورد بررسی قرار می دهد که از جمله این موارد حساب بانکی شخص متقاضی در سوئد ، گزارشات پلیس و اداره امنیت و همچنین رفتار فرد متقاضی به عنوان شهروند در این کشور و انطباق پذیری وی با کشور سوئد نیز از جمله مواردی است که توسط اداره مهاجرت مورد بررسی قرار می گیرد که پس از اثبات درستی این موارد به شخص متقاضی اقامت دائم سوئد داده خواهد شد. بعد از گذشت ۱ سال از اقامت دائم شخص متقاضی می تواند درخواست پاسپورت کشور سوئد را نماید.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد ازدواج با تبعه خارجی

مقاله مرتبط
اخذ اقامت و تابعیت سوئد

ازدواج در سوئد و شرایط ازدواج همجنسگرایان در سوئد

کشور سوئد جز هفتمین کشوری است که ازدواج همجنسگرایان را به رسمیت شناخته است . ازدواج همجنسگرایان در سوئد در اول آوریل سال ۲۰۰۹ تصویب شد .

با به رسمیت شناختن ازدواج همجنسگرایان در سوئد باید گفت که ازدواج ۲ همجنس از نظر قانون کشور سوئد منعی ندارد اما بر خلاف این قانون تعدد زوجین در کشور سوئد پذیرفته شده نیست و منع قانونی خواهد داشت.

شما می توانید از طریق فرم ارزیابی شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

ازدواج در سوئد و نتیجه گیری کلی

در انتها و در مورد ازدواج در سوئد باید گفت که شرایط و قوانین متعددی برای ازدواج در سوئد وجود دارد . در صورتی که قصد ازدواج با یک تبعه ی سوئدی را دارید باید بدانید که مطابق با قوانین سوئد شخص متقاضی باید به سن ۱۸ سال تمام رسیده باشد تا از نظر قوانین سوئد مانعی برای ازدواج و تشکیل زندگی مشترک نداشته باشد. همچنین در صورتی که قصد ازدواج با یک تبعه ی سوئد را دارید باید بتوانید اثبات نماید که این ازدواج یک ازدواج واقعی بوده تا بتوانید از این طریق اقامت و تابعیت کشور سوئد را نیز دریافت نمایید. در صورت ازدواج با یک تبعه ی سوئدی شخص متقاضی در ابتدا یک ویزای ۲ ساله و سپس اقامت دائم و پس از آن می تواند پاسپورت کشور سوئد را نیز دریافت نماید. موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره ای MIE اتریش در این مقاله ای که مطالعه فرمودید سعی بر آن داشت تا شما را با قوانین و شرایط ازدواج در سوئد آشنا نماید همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ازدواج در سوئد از مشاوره رایگان کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره ای MIE اتریش بهره مند گردید .

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 پاسخ
 1. آترین گفته:

  سلام من یک دختر ایرانی هستم ۲۶ سال سن دارم ومی خواهم بایک پسر افغانی که ۲۳سال سن دارد اما به شناسنامه سوئد ۲۰سال سن دارد ومقیم کشور سوئد هست واقامت کاری درانجارا دارد ازدواج کنم وعلاقه ما واقعی است می خواهم بدونم که باید چیکارکنیم

  Rating: ۵
  پاسخ
 2. فهیم گفته:

  سلام محترم!
  من میخاهم عروسی کنم و خودم به افغانستان زنده گی می‌کنم و حالی باید چی کار کنم که درخوستی را به سوید بفرستم من دختر سویدی دارم که میخاهد عروسی کند همرای من من معلومات کار دارم منتظر شما هستم!

  Rating: ۴
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، برای اتباع افعان معمولا شرایط ویژه ای در نظر گرفته می شود که اگر مدارک شما کامل باشد می توان به فرزند محترم ملحق شد.

   پاسخ
 3. Raheleh گفته:

  سلام من وهمسرم الان پانزده ماه هست ازدواج کردیم بصورت غیابی اما با هم به کشورسوید مسافرت کردیم وعکسهای مشترک داریم ایشون ومن هردو مصاحبه رفتیم ازدواج ما در ابران محضری بوده گفتند که سه هفته بعد از مصاحبه همسرم وقت لازم داریم تا برای جواب بنظر شما سه هفته برای چیست ونتیجه چه میشود؟

  Rating: ۵
  پاسخ