اخذ اقامت و تابعیت بلاروس از طریق سرمایه گذاری

اخذ اقامت و تابعیت بلاروس از طریق سرمایه گذاری و همچنین مهاجرت به بلاروس ۲۰۱۸ و یا ثبت شرکت در بلاروس و یا خرید ملک در بلاروس و یا کارآفرینی در بلاروس و در نهایت اخذ اقامت بلاروس ۲۰۱۸ مستلزم اطلاعات موثق و به روز درباره جنبه های مختلف زندگی در بلاروس است. جهت اخذ اقامت و تابعیت بلاروس از طریق سرمایه گذاری توجه به ابعاد متفاوتی از سرمایه گذاری مورد نیاز است .

در مقاله ذیل سعی بر این شده که شرایط و چگونگی اخذ اقامت و تابعیت بلاروس از طریق سرمایه گذاری توضیح داده شود تا اگر فردی قصد مهاجرت به بلاروس و نحوه اخذ اقامت و تابعیت بلاروس از طریق سرمایه گذاری را دارد راهنمایی های لازم را کسب نماید و بهترین مسیر را انتخاب نماید . در صورتی که شما تمایل به کسب اطلاعات درباره اخذ اقامت و تابعیت سرمایه گذاری در بلاروس دارید می توانید برای یافتن پاسخ سوالات خود در ارتباط با شرایط سرمایه گذاری در بلاروس با این مقاله همراه بوده و پاسخ سوالات خود را جویا شوید.

 

اخذ اقامت و تابعیت در بلاروس از طرق سرمایه گذاری به دو شیوه امکان پذیر می باشد :

  1. سرمایه گذاری
  2. خرید ملک

سرمایه گذاری

چرا باید در بلاروس سرمایه گذاری کنید؟

امروزه بلاروس کشوری است که برای سرمایه گذاری های خارجی مناسب است و شرایط کسب و کار مطلوب را فراهم می کند.

مزایای بسیاری برای سرمایه گذاران این کشور وجود دارد که عبارتند از:

موقعیت جغرافیایی استراتژیک

دسترسی مستقیم به بازارهای EEU (بلاروس، روسیه، قزاقستان، ارمنستان، قرقیزستان)

زیرساخت به خوبی توسعه یافته در بلاروس: حمل و نقل، تدارکات و ارتباطات

قوانین سرمایه گذاری مترقی در بلاروس

تضمین حقوق سرمایه گذاران و حفاظت سرمایه گذاری در بلاروس

محیط سرمایه گذاری جذاب و سیاست های مالی مناسب

حمایت دولت از سرمایه گذاران در قالب تضمین ها، مزایا و ترجیحات

فرصت های خصوصی

۶ منطقه اقتصادی آزاد

نیروی کار ماهرانه

کیفیت خوب زندگی

شورای مشاوره سرمایه گذاری خارجی تحت عنوان شورای وزیران جمهوری بلاروس در این کشور فعالیت می کند که وظایف آن عبارت اند از :

پیشنهادات برای توسعه و بهبود مقررات سرمایه گذاری

شرکت در بررسی قوانین و مقررات، تنظیم روابط، فعالیت های سازمان های تجاری یا سرمایه گذاری خارجی

حق دارد در ادارات جمهوریخواه دولت ایاالت متحده پیشنهادات خود را مبنی بر لغو یا اصلاح قوانین و مقررات و محدود کردن حقوق سرمایه گذاران اعمال کند

 

پروژه های سرمایه گذاری در بلاروس

تمام بخش های اقتصاد بلاروس برای سرمایه گذاری خارجی، به جز تولید سلاح، مواد مخدر و مواد سمی باز هستند.

 

سرمایه گذاران خارجی ممکن است شرکت هایی در بلاروس را با هر نوع سرمایه گذاری خارجی و به صورت  قانونی همراه با شعب و دفاتر نمایندگی خود، تنظیم کنند. ترجیحات و مزایای تضمین شده دولت، همکاری دوجانبه سودمند را ترویج می دهند. رژیم های حقوقی ویژه برای سرمایه گذاران در مناطق آزاد اقتصادی، شهرهای کوچک و متوسط، مناطق روستایی، پارک فناوری های پیشرفته و غیره در دسترس هستند.

مناطق و بخش های دارای اولویت برای سرمایه گذاری مستقیم خارجی در بلاروس عبارتند از:

 

صنعت داروسازی

صنعت بیوتکنولوژی

فناوری نانو و مواد نانو

فن آوری های بالا در صنعت

مواد جدید

صنایع پتروشیمی و شیمیایی

صنعت ماشین آلات و تولید ماشین آلات و تجهیزات

حمل و نقل و زیرساخت حمل و نقل

مهندسی عمران

تولید مواد ساختمانی

کشاورزی

صنایع غذایی

فناوری اطلاعات و ارتباطات

گردشگری

 

آیا آژانس هایی وجود دارند که می توانند در بلاروس سرمایه گذاری کنند؟

بله آژانس ملی سرمایه گذاری و خصوصی توسط دولت به طور خاص برای کمک به سرمایه گذاری خارجی بلاروس تاسیس شده است. سرمایه گذاران خارجی که مایل به انجام کسب و کار در بلاروس هستند، می توانند از آژانس ملی سرمایه گذاری و خصوصی سازی درخواست کمک کنند. این خدمات برای سرمایه گذاران خارجی رایگان هستند که عبارت اند از:

 

سازماندهی یک سفر واقع گرایانه به بلاروس، که شامل تشریفات ویزا می شود

دریافت اطلاعات مورد نیاز در مورد فرصت های سرمایه گذاری کشور

انتخاب اشیاء مورد نیاز برای سرمایه گذاری

جمع آوری و تجزیه و تحلیل اطلاعات در مورد یک سرمایه گذاری خاص

سازماندهی جلسات مورد نیاز برای تصمیم گیری جهت سرمایه گذاری

حل مسائل ناشی از اجرای پروژه سرمایه گذاری

پشتیبانی پس از پروژه

آیا نمونه هایی از پروژه های سرمایه گذاری موفق در بلاروس وجود دارد؟

بله شرکت های بین المللی در بلاروس در پروژه های متعدد سرمایه گذاری موفقیت آمیز شرکت کرده اند که درآمدهای قابل توجه و بهبود زیربنایی اقتصاد بلاروس را به همراه داشته است.

 

اقتصاد در بلاروس چگونه است ؟ آیا بانک های بلاروس قابل اعتماد هستند؟

از آنجایی که بلاروس در سال ۱۹۹۱ به استقلال اتحاد جماهیر شوروی دست یافت، کشور رشد اقتصادی پایدار را به ویژه در سالهای اخیر شاهد بوده است.

بانک های بلاروس طیف گسترده ای از خدمات را ارائه می دهند. توجه ویژه به وام دادن به مردم، پروژه های سرمایه گذاری، ساخت و ساز مسکن و کمک به صنعت کشاورزی از این دستاوردها است.

از ۱ ژانویه ۲۰۱۷، سیستم بانکی در جمهوری بلاروس شامل ۲۴ بانک عامل است. سرمایه انبوه سیستم بانکی (نزدیک به ۸۵ درصد) در پنج سیستم تشکیل دهنده جای می گیرد که شامل: Belagroprombank، Belarusbank، Priorbank، Belpromstroibank، Belinvestbank است.

بانک ملی جمهوری بلاروس که در سال ۱۹۹۱ تاسیس شد، بخش عمده ای از سیستم بانکی این کشور است. قانون آن بر اساس قانون اساسی جمهوری بلاروس است و شامل کد بانکداری و غیره است و متشکل ازهیئت مدیره (رئیس و اعضای آن توسط رئیس جمهور بلاروس منصوب می شود) و شورای مدیران می باشد.

بانک ملی ، کشور را در سازمان های بین المللی در مسائل مربوط به صلاحیت خود اداره می کند، حق شرکت در فعالیت صندوق های بین المللی بانکی و انجمن ها، دفاتر نمایندگی در کشورهای دیگر را دارا می باشد.

بانک های تجاری در بلاروس با درجه ای از خودمختاری عمل می کنند و بسیاری از بانک های خارجی نیز در این کشور نمایندگی دارند.

 

بلاروس عضو چندین سازمان بین المللی کلیدی است:

 

صندوق بین المللی پول

بانک جهانی

بانک بازسازی و توسعه اروپا (EBRD)

خرید ملک

در حال حاضر بازار املاک و مستغلات در جمهوری بلاروس به صورت آزادانه برای خارجی ها قابل دسترسی است. روش خرید ادارات ساده و آپارتمان ها بسیار آسان می باشد. املاک در بلاروس از قیمت مناسبی برخوردار است، بازار املاک و مستغلات در حال رشد است، و قوانین حاکم بر کسب اموال هر ساله برای سرمایه گذاران خارجی جذاب تر می شوند.

شایان ذکر است که در رتبه بندی کشورهایی با استانداردهای زندگی که توسط توسعه انسانی سازمان ملل متحد منتشر و گزارش شده در سال ۲۰۱۴، بلاروس در رتبه سوم قرار دارد (در میان ۱۸۷ کشور مورد مطالعه). در بلاروس بسیاری از هزینه ها مانند هزینه های : زندگی، مسکن، تحصیل و رویدادهای مختلف فرهنگی پایین تر از بسیاری کشورهای غربی و اروپای شرقی است. همچنان که، بلاروس از زیرساخت اجتماعی توسعه یافته ای بهره می گیرد که یک محیط فوق العاده برای زندگی مردم با حق انتخاب فراوان  فراهم آورده است.

همچنین که املاک و مستغلات به عنوان یک سرمایه گذاری مطمئن ، جالب توجه و پر سود در جمهوری بلاروس در نظر گرفته می شود.

در سال ۲۰۱۴، قیمت املاک و مستغلات واقع در مرکز مینسک در هر متر مربع از ۱۵۰۰ دلار به ۲۵۰۰ دلار افزایش یافت. در شهرهای کوچک دیگری مانند موگیلف، گودنو، برست، ویتبسک، گومل قیمت آپارتمان و خانه  به شدت پایین تر از مینسک بود. متوسط قیمت در موگیلف تقریبا ۹۰۰ دلار به ازای هر متر مربع است.

با توجه به مطالعات انجام شده توسط تیم موسسه حقوقی ملک پور ، اخذ تابعیت از طریق سرمایه گذاری در بلاروس از طریق ثبت شرکت در بلاروس امنکانپذیر است و با سرمایه گذاری با مبالغ متفاوت در صنایع مختلف و مناطق متفاوت می توانید ابتدا به اقامت موقت سپس اقامت دائم و بعد تابعیت بلاروس دست یابید.

موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص شرایط مهاجرت به بلاروس و شرایط اخذ اقامت بلاروس و شرایط سرمایه گذاری در بلاروس و شرایط ثبت شرکت در بلاروس به صورت تخصصی مشاوره دریافت نمایید .

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (1 نظرات, میانگین: 5٫00 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ