اخذ اقامت و تابعیت اسپانیا از طریق تولد فرزند

اخذ اقامت و تابعیت اسپانیا از طریق تولد فرزند

اخذ اقامت و تابعیت اسپانیا از طریق تولد فرزند و همچنین راههای مهاجرت به اسپانیا ۲۰۱۸ و قوانین اخذ اقامت و تابعیت اسپانیا از طریق تولد فرزند ۲۰۱۸ و همچنین به دنبال گرفتن وکیل مهاجرت هستید بدانید که روش های متفاوتی برای اخذ اقامت و تابعیت وجود دارد که یکی از این روش ها اخذ اقامت و تابعیت اسپانیا از طریق تولد فرزند می باشد اما برای شرایط اخذ اقامت و تابعیت اسپانیا از طریق تولد فرزند باید بررسی کرد که آیا با تولد فرزند در خاک اسپانیا می توان اقامت و سپس تابعیت را اخذ کرد یا خیر. همه ساله اشخاص بسیاری که قصد مهاجرت به اسپانیا را دارند ساده ترین روش مهاجرت یعنی تولد فرزند را انتخاب می نمایند اما بهتر است این نکته مهم را بدانید که برای اخذ اقامت و تابعیت اسپانیا از طریق تولد فرزند فرد باید شرایطی را دارا باشد که در این مقاله به طور کامل به آن پرداخته خواهد شد اما بهتر است بدانید که کشور زیبای اسپانیا سیستم خون را دارا می باشد و اشخاصی که قصد اخذ اقامت و تابعیت اسپانیا از طریق تولد فرزند را دارند باید پدر یا مادر فرزند تابعیت اسپانیا را دارا باشد تا امکان انتقال تابعیت به فرزند نیز وجود داشته باشد.

اگر خواهان اخذ اقامت و تابعیت اسپانیا از طریق تولد فرزند هستید لازم است بدانید که چه شرایطی باید برای اخذ اقامت و تابعیت اسپانیا از طریق تولد فرزند وجود داشته باشد؟ مزایا و معایب اخذ اقامت و تابعیت اسپانیا از طریق تولد فرزند چه می باشد ؟ موسسه حقوقی ملک پور ( با همکاری موسسه mie اتریش ) در مقاله ای که پیش روی شما خوانندگان قرار دارد به بررسی شرایط و راههای اخذ اقامت و تابعیت اسپانیا از طریق تولد فرزند می پردازد

شرایط اخذ اقامت و تابعیت اسپانیا از طریق تولد :

اخذ اقامت و تابعیت اسپانیا از طریق تولد جز یکی از انواع روش های مهاجرت و اخذ اقامت و تابعیت محسوب می شود که از طریق سیستم خون و یا خاک به فرزند منتقل می شود. در مورد سیستم خون و یا خاک که در همه ی کشور ها رواج دارد باید اینگونه بیان کرد  که اگر کشوری دارای سیستم خاک باشد مانند امریکا و فرزندی در خاک این کشور متولد شود خواه پدر یا مادر فرزند تبعه امریکا باشند یا خیر فرزند اقامت و تابعیت آن کشور را اخذ می نماید که به این سیستم در نظام حقوق بین الملل سیستم اخذ تابعیت از طریق خاک می گویند اما اگر فرزندی در کشوری مانند اسپانیا که سیستم خون را دارا می باشد متولد شود تابعیت از پدر و مادر فرزند به او می رسد یعنی اگر پدر یا مادر فرزند تابعیت اسپانیا را دارا باشند اقامت و تابعیت اسپانیا نیز به فرزند منتقل می شود که به این روش در نظام حقوق بین الملل سیستم اخذ تابعیت از طریق خون گفته می شود.

در کشور اسپانیا اگر یکی از والدین پدر یا مادر اقامت و تابعیت اسپانیا را دارا باشند فرزند هم به تبعیت از آنها می تواند اقامت و تابعیت اسپانیا را اخذ نماید.

در مورد اخذ اقامت و تابعیت اسپانیا از طریق تولد فرزند باید گفت که اگر فرزندی در خارج از اسپانیا متولد شود اما پدر یا مادر وی تابعیت اسپانیا را دارا باشند فرزند می تواند از طریق پدر یا مادری که تابعیت اسپانیا را دارا است اقامت و تابعیت اسپانیا را نیز اخذ نماید.

نکته مهمی که در مورد اخذ اقامت و تابعیت اسپانیا از طریق تولد فرزند می توان به آن اشاره کرد این است که اگر فرزندی در اسپانیا متولد شود اما والدین فرد مشخص نباشند آن فرزند می تواند اقامت و تابعیت اسپانیا را اخذ نماید. همچنین اگر فرزندی از والدینی متولد شود که تابعیت هیچ کشوری را دارا نباشند یا به اصطلاح حقوقی آن بی تابعیت باشند فرزند می تواند به اخذ اقامت و تابعیت اسپانیا از طریق تولد فرزند برسد .

_اشخاصی که قصد اخذ تابعیت اسپانیا را دارند باید حداقل ۱۰ سال در این کشور اقامت داشته باشند و با اثبات اقامت ۱۰ ساله خود در این کشور می توانند تابعیت را اخذ نمایند.

_ اشخاصی که اقامت و تابعیت کشور فیلیپین و آمریکای شمالی را دارند با داشتن اقامت به مدت ۲ سال در اسپانیا و اثبات آن می توانند اقامت و تابعیت اسپانیا را اخذ نمایند.

_ اگر فردی که قصد اخذ اقامت و تابعیت اسپانیا را دارد با فردی از تبعه اسپانیا ازدواج نماید می تواند اقامت و تابعیت اسپانیا را اخذ نماید.

_ فرزندی که در اسپانیا از پدر و مادر خارجی متولد می شود در صورتی می تواند به اخذ اقامت و تابعیت اسپانیا از طریق تولد فرزند برسد که یکی از والدین آن یا در اسپانیا متولد شده باشد و یا اقامت اسپانیا را اخذ کرده باشد که در این صورت این اقامت و تابعیت به فرزند هم منتقل می شود اما نکته ای که وجود دارد این است که اشخاصی که در اسپانیا اقامت دارند مانند دیپلمات ها و اشخاصی که در کنسولگری به کار مشغول هستند در صورتی که فرزندشان در اسپانیا متولد شد امکان اخذ اقامت و تابعیت برای این افراد وجود نخواهد داشت و تابعیت از پدر یا مادر به فرزند منتقل خواهد شد.

تابعیت مضاعف در اسپانیا:

اسپانیا جز کشورهایی است که تابعیت مضاعف یا همان دو تابعیتی را نمی پذیرد و اشخاصی که تابعیت کشور دیگر را دارا هستند اگر قصد اخذ اقامت و تابعیت اسپانیا را داشته باشند باید تابعیت قبلی خود را سلب نمایند تا بتوانند تابعیت اسپانیا را اخذ نمایند و یا اگر فردی که اقامت و تابعیت اسپانیا را دارا است در صورتی که اقامت و تابعیت کشور دیگر را اخذ نماید تابعیت اسپانیایی فرد متقاضی  از وی گرفته خواهد شد چون در نظام قانونی اسپانیا تابعیت مضاعف مورد قبول واقع نشده است.

مزایا و معایب اخذ اقامت و تابعیت اسپانیا از طریق تولد فرزند :

۱: مزایای اخذ اقامت و تابعیت اسپانیا از طریق تولد فرزند :

اشخاصی که اخذ اقامت و تابعیت اسپانیا از طریق تولد فرزند را دارند این امکان را دارند که در اسپانیا و همچنین در سایر اتحادیه اروپا و بدون محدودیت به کسب و کار بپردازند همچنین برای این گونه از افراد که اقامت و تابعیت اسپانیا را دارا هستند امکان شرکت در انتخابات اسپانیا و همچنین انتخابات دیگر کشورها نیز وجود دارد.

شما عزیزان در خصوص بحث شرایط اخذ اقامت و تابعیت اسپانیا از طریق تولد فرزند و راههای اخذ اقامت اسپانیا و همینطور راههای مهاجرت به اسپانیا همواره می توانید با موسسه حقوقی ملک پور و شعبه مرکزی آن در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و یا با تمامی دفاتر همکار این موسسه در سراسر ایران در خصوص بحث قوانین اخذ اقامت و تابعیت اسپانیا از طریق تولد فرزند مشاوره رایگان اخذ نمایید .

 

۲: معایب اخذ اقامت و تابعیت اسپانیا از طریق تولد فرزند :

یکی از معایبی که اخذ اقامت و تابعیت اسپانیا دارد این است که قانون دو تابعیتی در کشور اسپانیا پذیرفته شده نیست و اشخاصی که تابعیت کشور دیگر را دارا هستند و سپس اقامت و تابعیت کشور اسپانیا را اخذ می نمایند باید تابعیت دیگر خود را منحل نمایند و فقط تابعیت اسپانیا را دارا باشند چرا که قانون دو تابعیتی در کشور اسپانیا پذیرفته شده نیست.

فرد برای اثبات تابعیت اسپانیایی خود باید مواردی را دارا باشد که این موارد از قرار زیر است:

۱: فرد متقاضی باید تا سن ۲۱ سالگی حداقل ۱۰ سال را در اسپانیا اقامت داشته باشد و در این کشور زندگی کرده باشد.

۲: فرد متقاضی اخذ اقامت و تابعیت اسپانیا از طریق تولد فرزند باید حداقل به مدت ۶ سال در یک مدرسه در اسپانیا تحصیل کرده باشد .

۳: فرد متقاضی اخذ اقامت و تابعیت اسپانیا از طریق تولد فرزند باید حداقل در یکی از مدارس کشور اسپانیا تحصیلات خود را به اتمام رسانده باشد.

در نهایت و در مورد اخذ اقامت و تابعیت اسپانیا از طریق تولد باید گفت که اسپانیا سیستم خون را دارا می باشد و اگر فردی که یکی از والدین وی تابعیت اسپانیا را دارا باشند فرزند هم به تبعیت از والدین می تواند اخذ اقامت و تابعیت اسپانیا از طریق تولد را نیز اخذ نماید اگر فرزندی در اسپانیا متولد شود اما والدین وی تابعیت هیچ کشوری را دارا نباشند فرزند می تواند اقامت و سپس تابعیت اسپانیا را از این طریق بدست آورد.

اخذ اقامت و تابعیت اسپانیا از طریق تولد فرزند یک سری مزایا و معایب دارد که در این مقاله به آن پرداخته شد ازجمله مزایای اخذ اقامت و تابعیت اسپانیا از طریق تولد فرزند این است که فردی که اقامت و سپس تابعیت اسپانیا را اخذ می نماید می تواند در اسپانیا بیزینس و کسب و کار مورد نظر خود را راه اندازی نماید و از جمله معایب اخذ اقامت و تابعیت اسپانیا از طریق تولد فرزند می توان به این مورد اشاره کرد که کشور اسپانیا تابعیت مضاعف یا همان دو تابعیتی را نمی پذیرد و فردی که اقامت و تابعیت اسپانیا را اخذ می نماید باید تابعیت قبلی خود را منحل نماید.

موسسه حقوقی ملک پور ( با همکاری موسسه mie اتریش ) می تواند در امر مهاجرت به اسپانیا و یا اخذ اقامت اسپانیا کمک شایانی به شما متقاضیان عزیز نماید و شما را در امر مهاجرت و شرایط اخذ اقامت و تابعیت اسپانیا از طریق تولد فرزند یاری دهد. شما عزیزان با تماس مستقیم با موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش می توانید از مشاوره رایگان بهره مند گردید و اطلاعات مورد نیاز خود در مورد قوانین اخذ اقامت و تابعیت اسپانیا از طریق تولد فرزند را بدست آورید.

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (3 نظرات, میانگین: 3٫67 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ