اخذ اقامت و تابعیت اسلوونی از طریق سرمایه گذاری

اخذ اقامت و تابعیت اسلوونی از طریق سرمایه گذاری

اخذ اقامت و تابعیت اسلوونی از طریق سرمایه گذاری و شرایط اخذ تابعیت اسلوونی پس از مهاجرت به اسلوونی ۲۰۱۸ و پس از گرفتن وکیل مهاجرت برای اخذ اقامت اسلوونی ۲۰۱۸ و یا ثبت شرکت در اسلوونی و یا خرید ملک در اسلوونی چه نکاتی دارد ؟ استرالیا  یکی از کشورهای پر رونق اقتصادی و دارای زندگی لوکس می باشد. شرایط اخذ اقامت و تابعیت اسلوونی از طریق سرمایه گذاری نسبت به سایر روشهای مهاجرت به اسلوونی کمی پیچیده تر میباشد.  سرمایه گذاری در اسلوونی و یا ثبت شرکت در اسلوونی روشهای مختلفی دارد که شما میتوانید با بهترین و مناسبترین انتخاب سرمایه گذاری اقدام به اخذ تابعیت اسلوونی نمایید.

امروزه اکثر افراد به دنبال راهی برای اخذ اقامت و تابعیت به کشورهای اروپایی از راه تحصیل یا کار و سرمایه گذاری هستند. اسلوونی یکی از کشورهای جزو اتحادیه اروپاست که باتوجه به طبیعت زیبا و اقتصاد مناسب راهی مناسب برای اخذ اقامت و تابعیت از طریق سرمایه گذاری است. اینکه از چه طریقی میتوان به اخذ اقامت و تابعیت اسلوونی دست یافت و بهترین روش سرمایه گذاری که منجر به اخذ اقامت و تابعیت اسلوونی شود در این مقاله بطور مختصر اشاره شده است.

اسلوونی از سال ۲۰۰۷ جزو اتحادیه اروپاست و جزو یکی از کشورهای است که پایین ترین سطح جرم در آنجا اتفاق میافتد و از نظر اقتصادی نیز رونق بسیار خوبی دارد. کشور اسلوونی کشوری زیبا و باطبیعتی بی نظیر و گونه های مختلف جانوری، در قلب اروپا با مساحت ۲۰٫۲۷۳ کیلومترقرار دارد که از غرب با ایتالیا از جنوب و جنوب شرقی با کرواسی و از سمت شمال شرق با مجارستان هم مرز میباشد و دارای جمعیت ۲،۰۷۵،۸۶۳ نفر می باشد. لیوبلینا، پایتخت اسلوونی و بزرگترین شهر این کشور است. کشور اسلوونی به دلیل موقعیت استراتژیکی که از نظر موقعیت جغرافیایی دارد گزینه ای مناسب جهت سرمایه گذاری و تجارت خارجی میباشد. با وجود داشتن کوهستانها و چراگاههای بسیار زیاد، اسلوونی کشوری مناسب برای سرمایه گذاری در بخش دامپروری، صنعت و معدن و گردشگری می باشد.

در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۷ شهروندان اسلوونیای بیش از ۰٫۱ درصد  کاهش یافته است و در مقابل تعداد شهروندان خارجی حدود ۱٫۹ درصد افزایش یافته است. به عبارت بهتر میتوان گفت در سال ۲۰۱۸، شهروندان خارجی اسلوونی ۵٫۹ درصد جمعیت آن را تشکیل میدهند که این نشاندهنده اقتصاد مناسب و کشوری ایده آل برای سرمایه گذاری و اخذ تابعیت می باشد.

 

شرایط کلی اخذ اقامت و تابعیت در اسلوونی

 • سن شخص متقاضی باید بالای ۱۸ سال باشد
 • ارایه گواهی عدم سوپیشینه
 • اثبات داشتن قدرت مالی برای زندگی در اسلوونی
 • ارایه مدارک برای اینکه نشان دهد ۱۰ سال در اسلوونی زندگی کرده است
 • با حصول این شرایط شما میتوانید در آزمون زبان اسلوونی شرکت کنید
 • ارسال درخواست اقامت به سازمان صلاحیتدار و پرداخت مالیات
 • کشور اسلوونی برای اشخاص خارجی که موفق به اخذ اقامت دایم شده اند یا اقامت موقت ۲۴ ماهه دارند با این شرط که بطور مداوم نیز در این زمان باید حضور داشته باشند، دوره های رایگان زبان برگزار میکنند.

با اخذ مجوز اقامت کشور اسلوونی شما حق ورود به این کشور، زندگی و کار و سفر به کشورهای عضو شینگن را دارید. دو نوع مجوز اقامت در اسلوونی وجود دارد :

۱-اقامت موقتی : درخواست و تقاضای شما برای اخذ این نوع اقامت باید در نمایندگی کنسولگری کشور اسلوونی در کشور شما ارسال شود و سپس برای بررسی به مقام صلاحیتدار در اسلوونی ارسال گردد.

۲- اقامت دایم : این نوع اقامت از طریق سرمایه گذاری امکانپذیر است مدت زمان اولیه این اقامت ۵ ساله است.

بهترین و ساده ترین راه برای اخذ اقامت و تابعیت اسلوونی از طریق سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت است که به شما اجازه اقامت به مدت ۵ سال را اعطا میکند و در صورتی که شما به مدت ۱۰ سال در اسلوونی زندگی کنید میتوانید اقدام به اخذ اقامت دایم و تابعیت اسلوونی نمایید.

 

ثبت شرکت در اسلوونی

یکی از آسان ترین راههای سرمایه گذاری و اخذ تابعیت اسلوونی از طریق ثبت شرکت است. خارجیانی که تمایل به ثبت شرکت در اسلوونی دارند باید بدانند که نیاز به اجازه اقامت در این کشور از طریق ID کارتی دارند که این سند رسمی به شما این اجازه را میدهد که وارد اسلوونی شوید و برای مدت مشخص و معینی برای هدفتان اقامت داشته باشید. برای ثبت شرکت باید نوع فعالیت و تجارتتان مشخص باشد و باید گواهی عدم سوپیشینه و اسناد مالیاتی تان را نیز ارایه دهید.

شما به عنوان یک شخص حقیقی میتوانید یک شرکت خصوصی با مسیولیت محدود LTD را تاسیس نمایید یا میتوانید به عنوان شخص حقوقی شعبه یک شرکت تابعه اسلوونی را بگیرید که البته یا باید از شهروندان اتحادیه اروپا باشید یا یکسال در اسلوونی زندگی کرده باشید و یا از طریق شرکت سهامی عام موفق به اخذ اقامت شوید.  بنابراین با توجه به ثبت نوع شرکت میزان مسیولیت شما به عنوان یک کارآفرین مشخص میگردد.

 

 

 

شرکت با مسیولیت محدود

هر شخص خارجی به راختی میتواند اقدام به ثبت و تاسیس شرکت با مسیولیت محدود در اسلوونی نماید. حداقل میزان سرمایه مورد  نیاز ۷٫۵۰۰ یورو میباشد. در این نوع شرکت هر شریک به میزان سهم خود مسیولیت دارد.

 

 

 

شرکت سهامی

برای سرمایه گذاری و تجارت های بزرگتر در قالب شرکتهای سهامی کمترین میزان سرمایه مورد نیاز ۲۵٫۰۰۰ یورو است. میزان مسیولیت شرکا در این نوع شرکتها با توجه به میزان سهمشان می باشد و باید ۲۵ درصد از سرمایه شرکت را به عنوان سپرده در نظر بگیرند.

 

شرکت تابعه اسلوونی(دولتی)

برای تشکیل چنین شرکتی حداقل ۲ شریک باید وجود داشته باشد که کلیه مسیولیتهای شرکت بر عهده شرکاست. برخلاف سایر شرکتهایی که در بالا اشاره شد این نوع شرکت دولتی نیازی به حداقل سرمایه ندارد و نحوه مشارکت با شرکتهای دولتی اسلوونی بر اساس قوانینی است که در توافقنامه مشارکت آورده میشود و مسیولیت شرکا نامحدود است یعنی در صورت بوجود آمدن بدهی یا انحلال شرکت دارایی های شخصی شان در امان نیست بلکه ملزم به پرداخت بدهی از دارایی شخصی خود می باشند.

زمینه های مناسب برای سرمایه گذاری خارجی  در اسلوونی میتوان به صنعت خودرو، مهندسی برق، صنعت داروسازی و صنعت شیمیایی اشاره کرد. علاوه بر این موارد دولت اسلوونی بر حسب نیاز محلی سرمایه گذاری های با ارزش و مورد نیاز را نیز اعلام و کمکهای حمایتی و مالی نیز ارایه میدهد. نکته مهم در زمینه سرمایه گذاری در اسلوونی این است که سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی دارای ارزش بیشتری است.

 

مزایای سرمایه گذاری در اسلوونی چیست؟

 • روند سرمایه گذاری در اسلوونی مطابق با اصول سرمایه گذاری اتحادیه اروپاست
 • رفتار عادلانه با سرمایه گذاران صرفنظر از اینکه اسلوونیایی هستید یا شخصی از خارج از مرزهای کشور و خارجی هستید
 • تجارت بی خطر و امن
 • زیر ساخت های مناسب و صحیح
 • کیفیت خوب زندگی
 • دسترسی مستقیم به بازارهای منطقه ای به دلیل موقعیت استراتژیک در منطقه مرکزی اروپا
 • دولت اسلوونی از همکاری سرمایه گذاران داخلی و خارجی با ارایه پروپوزال و طرح پیشنهادی از طریق شرکتهای مختلط حمایت میکند
 • یکی از دلایل سرمایه گذاری در اسلوونی وجود چندین طرح دولتی و ارایه امتیازات دولتی برای سرمایه گذاری های بیشتر از نیم میلیون یورو ۰٫۵ در بخش صنعت، خدمات و تحقیقات میباشد

 

از مزایای داشتن ویزای اسلوونی میتوان به این موارد اشاره کرد :

 • همسر و فرزندان شخص که موفق به اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت میشود اجازه ورود و تحصیل رایگان دارند
 • امکان استفاده از خدمات پزشکی
 • سفر به تمامی کشورهای عضو اتحادیه اروپا بدون نیاز به داشتن ویزا
 • با اخذ تابعیت اسلوونی شما میتوانید به ۱۶۴ کشور دنیا از جمله آمریکا و کانادا سفر کنید

در این مقاله با ارایه مطالبی کلی در مورد اسلوونی از نظر اقتصادی و موقعیت جغرافیایی و شرایط اخذ اقامت و تابعیت اسلوونی از طریق سرمایه گذاری سعی کردیم مناسبترین راه برای سرمایه گذاری و اخذ تابعیت و اقامت در اسلوونی را به شما ارایه دهیم.

میتوانید با موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص شرایط مهاجرت به اسلوونی و یا سرمایه گذاری در اسلوونی و یا ثبت شرکت در اسلوونی و یا خرید ملک در اسلوونی و در نهایت اخذ اقامت اسلوونی به صورت تخصصی مشاوره دریافت نمایید .

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (بدون نظر)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ