اخذ اقامت ایتالیا از طریق ازدواج

اخذ اقامت ایتالیا از طریق ازدواج

شرایط اخذ اقامت ایتالیا از طریق ازدواج و راههای مهاجرت به ایتالیا را دارید؟ قوانین اخذ اقامت ایتالیا از طریق ازدواج چگونه است ؟  شرایط اخذ تابعیت و اقامت از طریق ازدواج در کشور ایتالیا و شرایط اخذ ویزای ازدواج ایتالیا چیست؟ قوانین مربوط به اخذ اقامت ایتالیا از طریق ازدواج و شرایط ازدواج در ایتالیا و قوانین اخذ اقامت و تابعیت ایتالیا از طریق ازدواج در ایتالیا با شهروند ایتالیایی چیست؟

با مطالعه مقالات موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش میتوانید اطلاعات مفیدی راجع به  اخذ اقامت ایتالیا از طریق ازدواج را بدست بیاورید.

تیم مشاوران موسسه حقوقی ملک پور  اطلاعات کافی راجع به اخذ اقامت ایتالیا از طریق ازدواج و انواع راه های مهاجرت به ایتالیا را در اختیار شما قرار میدهند.

یکی از راه هایی که افراد  می توانند  از طریق آن برای اخذ اقامت ایتالیا اقدام کنند ازدواج در ایتالیا می باشد .زیرا در اکثر کشورهای جهان  به صورت مشترک بهمرد یا  زن خارجی که با شهروند یا مقیم آن کشور ازدواج نماید، قادر خواهد بود تا تابعیت یا اقامت آن کشور را اخذ نماید. در این مقاله ما  می خواهیم از نحوه اخذ ویزا برای کشور ایتالیا از راه ازدواج و چگونگی اقامت ایتالیا از طریق ازدواج  با خبر شویم که آیا می توان  برای تابعیت یا اقامت کشور ایتالیا از طریق ازدواج اقدام نمود یا خیر .

همانطور که درخصوص اخذ اقامت ایتالیا از طریق ازدواج ذکر گردید  یکی از راه های  مهاجرت به سایر کشورهای جهان  این است که فرد از طریق  ویزای ازدواج برای این کار اقدام نماید  و کشور ایتالیا نیز از این قاعده مستثنا نمی باشد  و به افراد  این اجازه را خواهد داد تا که ویزای ازدواج با جنس مخالف و یا هم جنس شهروند ایتالیایی را در یافت نمایند. و پس گذشت  یک دوره مشخص در صورتی که  رابطه افراد به طول بی انجامد ویا همچنین فرزندی از این رابطه به متولد شود  به افراد  اقامت دائم ایتالیا اعطا می شود . کشور ایتالیا این اجازه را به افراد متقاضی  اخذ اقامت ایتالیا از طریق ازدواج خواهد داد  که به صورت  موقت ازطریق فردی  که شهروند ایتالیا است و یا مقیم  دائم کشور ایتالیا می باشد  ویا از شهروندان واجد شرایط نیوزلند است و فرد  قصد ازدواج با او را دارد به این منظور  وارد کشور ایتالیا شود. نکته قابل توجه  این است که به صورت اتوماتیک  شخص حق اقامت دائم ایتالیا را نخواهد داشت،   بلکه باید در خواست ویزای اقامت دائم را نیز بنماید.

برای اینکه فردی بتواند اخذ اقامت ایتالیا از طریق ازدواج در ایتالیا را کسب نماید باید بر طبق ماده های ۵/۶/۷/۸ قانون۹۱/۹۲ عمل کند.

شهروند خارجی می تواند  از طریق ازدواج  با داشتن شرایط زیردرخواست  برای شهروندی ایتالیایی بنماید:

در ایتالیا: دو سال اقامت قانونی پس از ازدواج؛

در خارج از کشور: سه سال پس از ازدواج.

این شرایط در حضور فرزندان متولد شده به نصف کاهش می یابد، اگر ازدواج افراد دارای اعتبار قانونی باشد ، و از طریق تصویب فرمان ادامه یابد؛ هیچ پرونده ای برای محکومیت جرایمی که قاضی حداکثر سه سال زندان یا محکومیت بیش از یک سال زندان صادر شده توسط یک مقام قضایی خارجی برای جنایات غیر سیاسی وجود ندارد؛ هیچ رکورد محکومیتی و هیجچ مدرکی  برای هیچ یک از جرائم پیش بینی شده در کتاب دوم، عنوان I، فصل های I، II و III قانون کیفری وجود ندارد (جرایم علیه دولت ایتالیا)؛ هیچ  دلیلی برای عدم واجد شرایط بودن و رد صلاحیت  به خاطر دلایل امنیتی ملی وجود نخواهد داشت.

از ۱ آگوست ۲۰۱۵، افرادی که ا در خارج از کشور اقامت دارند  باید یک درخواست آنلاین برای کسب تابعیت ایتالیا را مطابق با روش جدید تعیین شده توسط وزارت کشور پرونده سازی کرده و همچنین ارسال نمایند.

. متقاضیان باید در پورت اختصاص داده شده (به نام ALI) ثبت نام کنند در آدرس زیر https://cittadinanza.dlci.interno.it . پس از ورود به سیستم، متقاضیان اخذ اقامت ایتالیا از طریق ازدواج دسترسی به روش آنلاین برای ثبت درخواست برای شهروندی داده می شود.

به منظور یافتن  ساده  مشاور و دیپلمات ماهر و دارای مجوز رسمی کنسولگری یا دیپلماتیک ، آدرس وب سایت مذکور شامل یک پیوند و لینک است که به متقاضی این اجازه را میز دهد که  پس از انتخاب محل اقامت خود، برای انتخاب مشاوره دیپلمات و نماینده صالح خود ا در بخش منو از لیست کل کنسولگری شبکه دیپلماتیک در کشور مورد نظر خود، مورد خاص خود را یافت نماید.

درخواست اخذ اقامت ایتالیا از طریق ازدواج:

متقاضی اخذ اقامت ایتالیا از طریق ازدواج باید تمام زمینه های فرم را پر کند و چهار سند اجباری زیر را که مورد نیاز وزارت کشور برای درخواست تقاضای شهروندی ارسال شده است، ارسال کند:

A:: گواهی تولد صادر شده توسط کشور مبدا (مطابق با مقررات مندرج در قوانین قابل اجرا  apostilles و ترجمه)

که این گواهی باید کامل با تمام اطلاعات شخصی متقاضی اخذ اقامت ایتالیا از طریق ازدواج پر شود، در مواردی که امکان ارائه وجود نداشته باشد ، گواهینامه صادر شده توسط ادارۀ کنسولی یا دیپلماتیک کشور مبدا نشان دهنده اطلاعات دقیق شخصی متقاضی (نام، نام خانوادگی، تاریخ و محل تولد) ، و همچنین نام پدر و مادر متقاضی.

B: سابقه کیفری صادر شده توسط کشور مبدا  که متقاضی اخذ اقامت ایتالیا از طریق ازدواج در آن کشور به مدت ۱۴ سال اقامت پیوسته داشته (مطابق با مقررات مندرج در قوانین قابل اجرا در قانون / apostilles و ترجمه)

C: رسید پرداخت ۲۰۰ یورویی، از تاریخ ۸ اوت ۲۰۰۹، مبلغ ۲۰۰ یورو به ازای هر متقاضی پرداخت می شود. هزینه ۲۰۰ یورو باید از طریق انتقال بانکی بین المللی پرداخت شود، طبق این دستورالعمل:

BENEFICIARY: CONTO CORRENTE POSTALE “MINISTERO DELL’INTERNO

DLCI – CITTADINANZA “Piazzale دل Viminale، ۰۰۱۸۴ – ROMA (ITALIA)

کد IBAN: IT54D0760103200000000809020

کد SWIFT: BPPIITRRXXX

Eurogiro: PIBPITRA

D: کپی معتبر از شناسنامه متقاضی اخذ اقامت ایتالیا از طریق ازدواج همراه با ترجمه رسمی ایتالیایی البته به جز اینکه مدارک شامل متون نوشته شده به زبان فرانسه و یا انگلیسی و یا زبان اصلی باشد که توسط نماینده دیپلماتیک یا کنسولی کشور صادر شده تأیید شده باشد.

E: پاسپورت معتبر و گواهینامه رانندگی (به همراه نسخه) برای متقاضیان اخذ اقامت ایتالیا از طریق ازدواج

F : گواهی ORIGINAL BIRTH CERTIFICATE – متقاضیانی که در ایالات متحده آمریکا متولد می شوند باید فرم طولانی را که قانونی شده با Apostille و ترجمه شده ارائه دهند.

شما عزیزان در خصوص بحث شرایط اخذ اقامت ایتالیا از طریق ازدواج و راههای مهاجرت به ایتالیا و همینطور قوانین ازدواج در ایتالیا با شهروند ایتالیایی همواره می توانید با موسسه حقوقی ملک پور و شعبه مرکزی آن در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و یا با تمامی دفاتر همکار این موسسه در سراسر ایران در خصوص بحث قوانین اخذ اقامت ایتالیا از طریق ازدواج مشاوره رایگان اخذ نمایید .

 

مراحل تشکیل و تکمیل پرونده :

پس از ارائه درخواست  و تشکیل پرونده به صورت آنلاین، متقاضی اخذ اقامت ایتالیا از طریق ازدواج باید توسط نماینده دیپلماتیک یا کنسولی که درخواست را برای شناسایی فرد و انجام تمام مراحل دیگر لازم برای نهایی کردن و به نتیجه رساندن آن دارد منتظر و گوش به زنگ باشد  ، که شامل مدارکی از جمله گرفتن اصل تمام اسناد پیوست شده به برنامه درخواست آنلاین و هر سند دیگری که برای پردازش درخواست مفید است، تهیه نماید. برای این منظور، به این صورت مشخص می شود که در صورتی که متقاضی اخذ اقامت ایتالیا از طریق ازدواج یک شهروند اتحادیه اروپا باشد، اسنادی مانند: گواهی ازدواج – فرم کوتاه، گواهی وضعیت خانوادگی و گواهی نامه شهروندی ایتالیایی همسر – صدور گواهینامه بر اساس فرمان ریاست جمهوری مصوب ۴۴۵/۲۰۰۰ و اخیرا به مصوب به  قانون ۱۸۳/۲۰۱۱ ارائه شود .

متقاضیان  اخذ اقامت ایتالیا از طریق ازدواج که شهروند کشورهای عضو غیر عضو اتحادیه اروپا می باشند ممکن است از ارائه گواهی ازدواج – فرم کوتاه، گواهی وضعیت خانواده و گواهی نامه شهروندی ایتالیایی همسر در صورتی که اگر اسناد فوق قبلا در اختیار دیپلماتیک یا نمایندگی کنسولگری ارائه شده باشد ،  معاف  گردد.

مصابق با ماده ۴ بند ۵ قوانین ریاست جمهوری به شماره ۹۳/۵۷۲ وزارت کشور دارای هیئت علمی است تا درخواست اسناد اضافی، در صورت نیاز برای اضافه کردن مدارک و اسناد به  پرونده.به افراد توضیحات لازمه را بدهند.

به این ترتیب در خصوص بحث اخذ اقامت ایتالیا از طریق ازدواج به یاد می آوریم که این موارد طبق دستورالعمل وزارت داخله در تاریخ ۷ مارس ۲۰۱۲ صادر شده اند،و از تاریخ ۱ ژوئن ۲۰۱۲، مقامات ذیصلاح زیر برای صدور مجوز شهروندی و اعطای اقامت و تابعیت مجاز می باشند به این ترتیب هستند:

دپارتمان  Prefect، برای درخواست های ثبت شده  افراد خارجی که دارای اقامت قانونی در ایتالیا هستند و مدارک خود را به صورت قانونی در ایتالیا پر کرده اند؛

رئیس اداره آزادی های مدنی و رییس دپارتمان  مهاجرت  وقتی که همسر خارجی  در خارج از کشور اقامت دارد ؛

وزیر کشور در مورد وجود دلایل امنیت ملی

 

اگر شما هم به دنبال قوانین و راههای اخذ اقامت ایتالیا از طریق ازدواج و آگاهی از شرایط مهاجرت به ایتالیا و شرایط ازدواج در ایتالیا و قوانین اخذ ویزای ازدواج ایتالیا هستید وکلای مجرب ما در دفاتر همکار مستقل موسسه حقوقی ملک پور که از معتبرترین موسسه مهاجرت کشور می باشد میتوانند شما را یاری دهند و در خصوص اخذ اقامت ایتالیا از طریق ازدواج مشاوره رایگان ارائه نمایند . امید است که این مطلب توانسته باشد اطلاعات مفیدی هر چند مختصر کمکی به اطلاعاتی شما در زمینه اخذ اقامت ایتالیا از طریق ازدواج کرده باشد.

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (بدون نظر)
Loading...
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *