اخذ اقامت اتریش از طریق کار

اخذ اقامت اتریش از طریق کار

اخذ اقامت اتریش از طریق کار

آیا تاکنون به اخذ اقامت اتریش از طریق کار فکر نموده اید  ؟ شرایط اخذ اقامت اتریش از طریق کار چگونه است؟ از قوانین اخذ ویزای کار اتریش اطلاعی  دارید ؟ روش های مهاجرت به اتریش و راه های اخذ اقامت اتریش چگونه است ؟ شرایط مهاجرت به اتریش از طریق کار ایا علاقمند به کار در اتریش  هستید ؟  برای  مهاجرت کاری به اتریش  و اخذ اقامت اتریش از طریق کار از کجا باید شروع نماییم ؟  نحوه  امتیازبندی ویزای کار اتریش برای اخذ اقامت اتریش از طریق کار چگونه است   ؟ آیا با شرایط کار در اتریش و موسسات کاریابی در اتریش آشنایی کامل را دارید ؟ ایا شغل و تخصص  شما جزء مشاغل مورد نیازاتریش می باشد ؟ آیا از مدارک لازم برای اخذ ویزای کار در اتریش  اطلاع  دارید؟ چه کسانی می توانند  برای اخذ اقامت اتریش از طریق کار ویزای کاری اتریش  را بگیرند  ؟ وکیل مهاجرت به اتریش و لیست مشاغل مورد نیاز اتریش و اخذ تابعیت اتریش  چگونه می تواند در انجام این پروسه به شما کمک کند ؟

اگر  قصد مهاجرت  به اتریش را دارید  و اخذ ویزای کاری اتریش  بهترین راه  برای شما می باد  و در مورد  اخذ اقامت  اتریش از طریق کار   سوالات و ابهاماتی  دارید و می خواهید  مدارک ان را بدانید و پاسخ  سوالات خود را بیابید ، این مقاله متعلق به موسسه حقوقی ملک پور   در باره ی  اقامت از طریق کار درکشور اتریش را مطالعه کرده  و برای کسب اطلاعات بیشتر هم اکنون  با وکلا و مشاورین مجرب و حرفه ای   موسسه حقوقی  ملک پور  تماس بگیرید  و مشاوره رایگان اخذ نمایید .

درباره ی اتریش

اتریش از جمله  کشور های  بسیار  زیبا و  امن و ثروتمند در جهان  می باشد  که  مخصوصا در سال های اخیر رشد  چشمگیری در زمینه های اقتصادی و صنعتی  و علمی و تکنولوژی  داشته است . اکثر برند های معروف دنیا در این کشور شعبه  دارند   و نرخ بیکاری در ان زیر ۵ درصد می باشد  .  شهر وین که پایتخت ان می باشد چند سال است که به عنوان بهترین شهر جهان انتخاب می شود  به خاطر کیفیت بالای  زندگی  در ان ، در سطح بالایی از رفاه اجتماعی قرار دارو و شرایط بسیار عالی جهت زندگی و اخذ اقامت اتریش  برای خارجیان فراهم می باشد  علاقمندان زیادی از سراسر جهان خواهان مهاجرت به این کشور  می باشند  .

اتریش  جزء کشورهای اتحادیه اروپا  می باشد   و عضو اتحادیه شنگن  است  یعنی با داشتن ویزای اتریش می توانید به کلیه کشورهای عضو شنگن مسافرت و رفت و امد داشته باشید  به همین  دلیل   متقاضیان زیادی را به خود جذب می نماید و کشور اتریش  با کشور های  اسلوواکی ، مجارستان و کرواسی  ، سوئیس ،  لیختن اشتاین  ،  آلمان  ،  جمهوری چک  ، اسلونی و ایتالیا همسایه  می باشد..

انواع اقامت در اتریش

 • اجازه اقامت (اقامت موقت و محدود)
 • کارت قرمز-سفید-قرمز (اقامت موقت محدود به بازار کار )
 • کارت قرمز-سفید-قرمز پلاس (اقامت موقت نامحدود به بازار کار)
 • کارت آبی اتحادیه اروپا (اقامت موقت محدود به بازار کار )
 • اجازه اسکان (اقامت موقت محدود به بازار کار )
 •  اجازه اسکان – به استثنای اشتغال (اقامت موقت بدون بازار کار)
 • اجازه اسکان – وابستگان (اقامت موقت بدون بازار کار)
 • اعضای خانواده (اقامت موقت نامحدود به بازار کار)
 • اقامت دائم – EG (اقامت نامحدود نامحدود به بازار کار)
 • اقامت دائم – اعضای خانواده (اقامت نامحدود و دسترسی نامحدود به بازار کار)

 

ویزای ROT-WIESS-ROT

این ویزا  برای   اشخاصی می باشد  که   در دانشگاهای اتریش تحصیل نموده اند  و فارغ التحصیل شده اند وقصد  اخذ اقامت اتریش از طریق کار را دارند  و در  مهلت مقرر قانونی که به انها داده شده  توسط اداره اقامت و اداره کار  ، شغل مرتبط با رشته تحصیلی خودرا پیدا کرده اند  که درآمدش هم بالای ۲۷۰۰۰ یورو در سال  است . هدف از صدور کارت( قت – وایس-  قت ) امکانی را برای نیروی کار متخصص و ماهر و اعضای خانواده شان برای اخذ اقامت اتریش از طریق کار بر طبق معیارهای بازار کار و توانمندی و مهارت های فردی فراهم می آورد.

 

واجدین شرایط کارت قرمز سفید قرمز

چه  افرادی  واجد شرایط برای اخذ کارت قرمز-سفید-قرمز هستند و  شرایط کار در اتریش را دارا می باشند ؟

افراد دارای تخصص های ویژه در سطح عالی

افراد  متخصص و ماهر  در سطح  بالا   در اقتصاد داخلی  که  این اجازه را دارند  که  حتی بدون داشتن  یک پیشنهاد کاری ، برای مدت ۶ ماه به اتریش بروند و به جستجوی غل مناسب بپردازند .  این اشخاص برای یاتن شغل مورد نظر خور ۶ ماه فرصت دارند در اتری باشند . این ویزا امتیاز است وشخص باید حداقل ۷۰ امتیاز از کل ۱۰۰ امتیاز را  بدست اورد وسریعا  مدارک لازم برای ویزای کار در اتریش را به سفارت اتریش در کشورش تحویل دهد،   در اینصورت کارت ” قرمز- سفید – قرمز” برایشان صادر خواهد شد. در ذیل شرایط فرد ذکر شده است .

 

مشاغلی که فقدان متخصص وجود دارد

اشخاص متخصص و ماهرو توانایی که در تخصص و شغل انها در اتریش کمبود وجود داردوجزء  مشاغل مورد نیاز در اتریش  می باشد .( به  این  اشخاص  در صورتی کارت” قرمز- سفید – قرمز”  داده می شود که حداقل ۵۰ امتیاز از ۷۵ امتیاز را بدست اورند و  حقوق ان شغل  حداقل حقوق تعیین شده  اداره کار باشد. که این امتیاز با توجه به تخصص،تجربه کاری در تخصص مربوطه ، میزان تسلط به زبان و سن به متقاضی داده میشود.

 

فارغ التحصیلان دانشگاه ها و مؤسسات عالی خارج از اتریش

برای اخذ اقامت اتریش از طریق کار افراد خارجی  کهدر دانشگاهای اتریش تحصیلات خود را به پایا ن  رسانده اند   این اجازه را دارند برای مدت ۶ ماه در اتریش بمانند و دنبا شغل مناسب بگردند . برای  این گروه در صورتی کارت (قرمز- سفید – قرمز) صادر  می شود ، که پیشنهاد کار تخصصی متناسب با تحصیلاتِ  شان داشته  باشند  .

توصیه می گردد اگر شما عزیزان می خواهید اخذ اقامت اتریش از طریق کار داشته باشید و  از روش های مهاجرت به اتریش و شرایط کار در اتریش را آگاه شوید . برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اخذ اقامت اتریش از طریق کار  و شرایط و راه های اخذ تابعیت اتریش و تحصیل رایگان در اتریش مطلع گردید می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش و شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و یا با تمامی دفاتر همکار این موسسه در سراسر ایران  به صورت تخصصی در خصوص شرایط مهاجرت کاری به اتریش و  اخذ اقامت از طریق کار در کشور اتریش مشاوره رایگان بدست آورید .

 شرایط لازم برای اخذ ویزای  کاری اتریش

 • داشتن حداقل مدرک کارشناسی
 • داشتن حداقل ۳سال سابقه کاری با بیمه
 • داشتن مدرک زبان المانی یا انگلیسی
 • سن متقاضی باید زیر۴۰ سال باشد

در اخذ اقامت اتریش از طریق کار طبق قانون اتحادیه اروپا اگر شما بخواهید  ویزای کاری اتریش درخواست دهید باید یک پیشنهاد شغلی از سوی کارفرمای اتریشی داشته باشید و مسلما برای کسانی که خارج از اتحادیه اروپا ساکن هستند پیدا کردن کارفرما  بسیار سخت و گاهی غیر ممکن است و ان کارفرما نیز باید طبق قانون  مدارکی را برای اداره کار اماده کن  .زیرا در اروپا اگر شرکت یا ارگانی به نیروی کا ر احتیاج داشته باشد باید ان شغل را برای ۳ ماه در خود کشور اتریش اگهی نماید ، واگر درخواست کننده ای نبود  برای مدت ۳ماه دیگر باید در کل اتحادیه اروپا ان شغل اگهی شود .و اگر باز کسی نباشد شمایی که در خارج از اتحادیه اروپا هستید می توانید برای ان شغل اپلای کنید . این پروسه عملا بسیار سخت است و با توجه به اینکه برخی از کشور های خود اتحادیه اروپا با مشکل بیکاری مواجه هستند دیگر نوبت به شمایی که خارج از اروپا هستید نمی رسد .

لذا رو ش بهتری جهت اخذ ویزای کار اتریش وجود دارد  و ان ویزای جستجوی کار اتریش است . اگر شما شرایط فوق راداشته باشید به راحتی می توانید ویزای جستجوی کار اتریش را اخذ کنید . برطبق این ویزا به شما اجازه داده خواهد شد به مدت ۶ ماه به کشور اتریش وارد شوید ودر این مدت دنبال کار مرتبط با رشته تحصیلی و تخصص خود بگردید .  این ویزا امتیازی است  و اگر امتیاز لازم را کسب کنید افیسر به شما ویزا را می دهد .

شما متقاضی اخذ اقامت اتریش از طریق کار در ابتدا نمی توانید همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را با خود به اتریش ببرید بلکه باید ابتدا خودتان بروید و زمانی که کار را پیدا نمودید وکدرس خود ر ا ثبت کردید و کارت اقامت خود را گرفتید بعد خانواده  می توانند  به شما به راحتی ملحق شوند . شما بعد از ژیدا کردن کار و ارسال مدارک به اداره کار و تایید انها  کارت اقامت یک ساله دریافت می کنید  و بعد یک یکساله و بعد یک کارت ۳ ساله  . شما برای اقدام جهت اخذ اقامت دائم اتریش باید در طی این سال ها مالیات تعیین شده برای شغل خود را بپردازید . زبان  کشور اتریش را یاد بگیرید .  فرزندان شما می توانند به طور رایگان تحصیل کنن  . و از حقوق شهروندی برخوردارهستید.

مدارک  لازم برای  ویزای کار اتریش و اخذ اقامت اتریش از طریق کار

·         ۱-گذر نامه و شناسنامه

·         ۲- فرم درخواست  ویزا که باید تکمیل گردد

·         ۳ـ  عکس

·         ۴-کپی بلیط و رزرو هتل

·         ۵ -دعوتنامه

·         ۶-ریزپرینت حساب بانکی

·         ۶-گواهی تمکن مالی بانک

·         ۷-فیش حقوقی

·         ۸- گواهی اشتغال به کار

·         ۹-گواهی ثبت شرکت

·         ۸- پروانه کسب، پروانه مطب

·         ۱۰- سند ملکی

·         ۱۲-سایر مدارک

·         ۳- کپی بیمه

 مدارک  لازم برای اخذ ویزای کاری اتریش و اخذ اقامت اتریش از طریق کار

اخذ  پاسپورت برای ایرانیاند  که قصد  مهاجرت به اتریش را دارند  ضروری  می باشد. مدت این روادید در هر شش ماه سال نباید بیشتر از ۳ ماه باشد . متقاضیانی که دارای تعهد نامه الکترونیکی (EVE)  هستند و یا متقاضی اخذ اقامت اتریش از طریق کار درخواست اقامت هستند ، میتوانند فقط به صورت آنلاین وقت ارائه درخواست خود را رزرو نمایند.

۱ ـ  متقاضیان روادید میتوانند درخواست خود را حداکثر ۳ ماه پیش از سفر ارائه نمایند. سفارت توصیه می نماید، متقاضیان درخواست روادید خود را چهار هفته پیش از سفر ارائه نمایند

۲- برای فرزندان زیر ۱۸ سال   هم باید   وقت مصاحبه جداگانه  گرفته شود .

۳-  در زمان درخواست  باید مشخص نمایید که برای ویزا نوع C و یا ویزا نوع D  درخواست  می دهید .

۴ـ  متقاضی باید حتما خودش حضور داشته باشد  زیرا باید انگشت نگاری بیومتریک برای  وی  انجام شود .

۵ـ  عکس  برای ویزا  باید طبق معیار های  ICAO باشد.

 

۱ -فرم درخواست ویزای کار اتریش ، که میبایست به آلمانی  به حروف لاتین   توسط متقاضی تکمیل شده باشد .

۲-  ۴ قطعه عکس رنگی اندازه (۴٫۵*۳٫۵)

۳  – پاسپورت  (گذرنامه باید حداقل ۵ ماه بیش از اعتبار ویزای درخواست شده دارای اعتبار بوده، حداقل دارای ۴ صفحه آزاد باشد)

۴ -فتوکپی گذرنامه متقاضی (از صفحه مشخصات و کلیه ویزا های شنگِن گذشته)

۵ – اصل مدارک کاری و شغلی به همراه ترجمه آنها به زبان آلمانی

۶  -بیمه نامه مسافرتی با پوشش حداقل ۳۰۰۰۰ یورو و قبول بازگشت  آن برای کل مدت زمان اقامت .

۷ -اصل نامه شرکت و یا کارفرمای ایرانی در خصوص سمت، مدت زمان ارتباط کاری و همچنین ذکر هدف از سفر به اتریش به همراه ترجمه آن به زبان آلمانی

۸- بلیط سفر و رزرو هتل  (رزرو بلیط رفت و برگشت پرواز)

۹-مدارکی مبنی بر داشتن دارایی و درآمد  کافی برای مثال  پرینت  حساب های بانکی،   .

۱۰ –دعوتنامه از شرکت اتریشی که  متقاضی  مهاجرت کاری به اتریش  در خلال سفر تجاری خود قصد بازدید از آن مکان را دارد.( در دعوتنامه ارسالی می بایست مدت زمان سفر، هدف از سفر بطور واضح و همچنین نشانی محل اقامت

۱۱- در صورتی که متقاضی در خصوص مورد ۹  مدارک کافی ارائه ننماید: میتواند دعوتنامه الکترونیکی تجاری (EVE) یا (GVE ) شرکت دعوت کننده ، که این دعوتنامه را نزد پلیس منطقه ای که محل شرکت در اتریش در آنجا می باشد، تنظیم نماید. این دعوتنامه اصولا به صورت اتوماتیک ظرف مدت ۴۸ ساعت به سفارت ارسال میشود.

۱۲- هزینه بررسی اسنند و مدارک و رسیدگی به درخواست ویزا ۶۰ یورو می باشد و می بایست به یورو پرداخت شود.

مدارک فوق  می بایست به زبان آلمانی ترجمه شود.  ممکن است سفارت علاوه بر مدارک فوق مدارک دیگری را از شما بخواهد و  شما  را برای  مصاحبه تکمیلی به سفارت دعوت کند .  همه مدارک فوق  را باید خود متقاضی  زمان  درخواست ویزا ارائه نماید .

دوستان عزیز  بعداز  مطالعه مقاله فوق  در صورتی که   دارای شرایط بیان شده هستید و می توانید مدارک لازم ویزای کاری اتریش را تهیه نمایید و در هدف شما مهاجرت  کاری به اتریش می باشد می توانید  برای  اخذ اقامت اتریش از طریق کار با وکلا  برگذیده  موسسه  حقوقی ملک پور و دفاتر همکار ایشان  تماس گرفته واطلاعات بیشتر را کسب نمایید. و در خصوص روش های مهاجرت به اتریش و راه های اخذ اقامت اتریش و در نهایت اخذ اقامت اتریش از طریق کار مشاوره رایگان اخذ نمایید .

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (6 نظرات, میانگین: 4٫33 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 پاسخ
 1. Hiva گفته:

  سلام و عرض خسته نباشید من مدرک کاردانی رادیولوژی وارشد مدیریت دارم خواستم بدونم برای گرفتن اقامت اتریش شانسی وجود داره؟

  پاسخ
 2. سعید جامی گفته:

  سلام ، وقتتون بخیر، پیشاپیش صمیمانه سپاسگزارم از وقتی که میزارید، من ۲۵ سال سابقه کار پروتز دندان دارم ، مدرکم دیپلم تجربی و متأهل دارای یک فرزند زیر دو سال، برای اتریش قصد مهاجرت دارم، با سرمایه سیصد میلیون . سن ۴۲ سال. زبان انگلیسی هم در سطح ابتدایی . اگر ممکنه مرا راهنمایی بفرمایید.

  پاسخ
 3. فاطمه گفته:

  سلام من فوق دیپلم زبان دارم وهم اکنون دانشجو طراحی دوخت هستم ایا میتونم بورسیه تحصیلی یا از طریق کار در همین رشته اقامت اتریش بگیرم چطور میتوان فهمیدایا نیاز به این شغل در این کشور وجود دارد یا نه?

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام در ابتدا باید رزومه کامل خود را بفرمایید تا امکان راهنمایی وجود داشته باشد برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 4. محمد گفته:

  سلام خواهش میکنم جواب بدین
  با این اوضاع گرفتن اقامت برای کاذ تو کشور اتریش خیلی سخته
  منم خیلی دوست دارم که اقامت اونجارو واسه کار بگیرم
  ولی این آگهی هایی که بعضی ها برای کار تو کشور اتریش میدن چیه پس؟
  اینکه آگهی میکنن طرف باید اول به ترکیه صفر کنه و در دفتر اونا یه مبلغی رو میده بعد اوناهم با آشنایی که توی سفارت اونجا دارن کارتو راه میندازن و میفرستنت اتریش واسه کار
  من اینجور آگهی زیاد دیدم توروخدا بگید این آگهیا صحت داره و میشه اعتماد کرد؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام دوست گرامی در صورتی که مدرک تحصیلی دانشگاهی و سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلی خود را داشته باشید می توانید از ایران برای ویزای جستجوی کار اتریش اقدام نمایید اما باید مدرک زبان نیز ارائه دهید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 5. منا گفته:

  با سلام
  من لیسانس و فوق لیسانس مهندسی شیمی از داشنگاه تهران رو دارم
  از نظر سابقه کاری باید بگم که در حدود چند ماهه و نمیشه روش حساب باز کرد
  نمره ایلتس ۶ هم دارم
  میخواستم بدونم شانس من به همراه همسرم برای گرفتن اقامت چه از طریق تحصیلی و … تو کشورهای اروپایی بالاخص اتریش و یا انگلستان چقدر هست؟؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی می توانید برای تحصیل ، کار ، سرمایه گذاری و ثبت شرکت اقدام نمایید همچنین کشورهای متعددی را می توانید اقدام داشته باشید برای ویزای تحصیلی اگر قصد ورود به مقطع دکترا را دارید باید در ابتدا سوپروایزر داشته باشید در غیر این صورت می توانید برای مقطع فوق لیسانس اقدام نمایید که هم می توانید برای اتریش و هم انگلیس و هم بسیاری از کشورها اقدام نمایید که برای اطلاعات بیشتر و بررسی اطلاعات خود می توانید با کارشناسان حقوقی مشاوره نمایید .

   پاسخ
 6. Keyvan گفته:

  سلام جناب ملک پور – از لطف و راهنمایی های بی نقص شما ممنون
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
  من با مدرک کارشناسی معماری ،متاهل ،۲۹ ساله
  ۳سال هست که کار اجرای ساختمان میکنم ولی جون خصوصی هست ،بیمه کاری ندارم و خودم بیمه شخصی مردم برای بازنشستگی – خیلی دوست دارم اقامت اتریش بگیرم
  فکر کنم بهترین روش اقامت از طریق کار باشه
  ممنون میشم که راهنمایی کنید
  ممنون

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   امکان اخذ ویزای کار را دارید اما بهتر است بدانید که برای اخذ ویزای کار اتریش باید امتیاز لازم این ویزا را کسب نمایید که بهتر است برای اطلاعات بیشتر با دفاتر mieتماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 7. mie editor3 گفته:

  سلام. اگر پزشک متخصصی در اتریش دوره فوق تخصصی بگذرونه میتونه در اتریش کار و به دنبال اون اقامت بگیره؟؟ سپاس

  پاسخ
 8. مصطفی ابراهیمی رستگار گفته:

  باعرض سلام وآرزوی سلامتی وشادی برای شما وخانواده محترم جناب ملک پور.یک نکته ای رو که من درسایت شما ندیدم میزان پرداخت حقوق کارگری ومهندسی دراتریش رو(البته واقعی ش)جایی ذکرنکردین.یک بنده خدایی ازهم وطنان عزیزکه مقیم آلمان هست روچندوقت پیش دیدم میگفت اگرکارگرحرفه ای باشی وزبانت هم خوب باشه ساعتی۲۰یوروحقوق دریافت میکنی.ددراتریش یک آشپز ویک مهندس کامپیوتربرنامه نویس چقدرحقوق دریافت میکنن؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی بستگی به مدارک و سطح زبان شما دارد و همچنین شخص کارفرما برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 9. مرجان گفته:

  جناب اقای ملکپور،برادر بزرگوار سلام و خسته نباشید خدمت شما.خدا قوت میگم و از ته دل ارزوی بهترینها رو برای شما دارم.اینقدر با مهربانی،اینقدر با گرمی و دلسوزانه صحبت و راهنمایی میکنید که زبان برای تشکر از جنابعالی قاصره.کاش انسانهای فهیم و باوجدانی مثل شما زیاد بودند.اقای دکتر عزیز من از شما یک راهنمایی کلی میخوام و البته قبلا هم براتون پیام گذاشتم و ایمیل زدم که به دلیل کثرت امور و سوالات پاسخی نگرفتم.
  من سی سال سن دارم.دانشجوی کارشناسی زبان انگلیسی هستم،اما بنا به دلایلی که مهمترینش عدم انگیزه برای ادامه تحصیل در ایرانه قصد دارم با گرفتن مدرک کاردانی انصراف بدم.۳ سال و نیم سابقه کار مدیریت فروش و بازرگانی دارم.زبان انگلیسم خوب هست و گرچه مدرک زبان ندارم اما به دلیل قوی بودن پایه زبانم میتونم مدرک بگیرم و مشکلی نیست.مجرد هستم،وضعیت مالی متوسط و پشتوانه ای که اگر بتونم تهیه کنم در حدود صد میلیون میشه. خیلی وقت هست فایلهای صوتی شما رو گوش میدم و راستش به دلیل شرایط نه چندان مطلوب تحصیلی هربار نا امید شدم.طی صحبتهای شما به مطلبی برخوردم تحت عنوان top up course که برای ادامه تحصیل کسانی که فوق دیپلم دارند توصیه کردید.من مشتاق شدم و پس از سرچ کردن فهمیدم انگلستان بسیار خوبه ولی متاسفانه به دلیل گران بودن هزینه ها منصرف شدم.همچنین فایلهای اخیر راجع به کارت قرمز سفید قرمز رو گوش میدادم که به نظرم روش جالبی اومد،اما نمیدونم واقعا برای شخص من مناسبه یا نه و در کل گیج شدم و علی رغم تمایل زیادم برای مهاجرت راستش نا امید هستم که اصلا روشی برای من هست یا خیر.اقای ملکپور عزیز با تمام وجود امیدوارم پاسخ سوالم رو بگیرم و شما با دید علمی و صداقت کلامتون بفرمایید من چیکار کنم؟ مهاحرت تحصیلی انگلستان یا اتریش؟یا روش کارت قرمز سفید قرمز هیچ کدام راه مناسبی هست یا خیر؟و اگر نیست چه توصیه ای دارید؟
  بسیار بسیار خوشحال میشم اگه این بار پاسخ سوالم رو با صدای گرم شما بشنوم.

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   برای دریافت کارت قرمز سفید قرمز باید دید آیا امتیاز شما به حد مورد نظر میرسد یا خیر . بهتر است با دفتر مرکزی MIE تماس حاصل نمایید تا بتوانیم بهتر شما را راهنمایی نماییم . این روش بستگی به سرمایه شما دارد و اگر سرمایه کافی داشته باشید یکی از بهترین راه های مهاجرت به شما می آید . با تشکر

   پاسخ
 10. رضا گفته:

  به نام پروردگار
  ضمن عرض سلام وادب و احترام خدمت استاد و دوست وسرور گرامي جناب اقاي دكتر ملكپور خواهشمند است ارادت اينجانب را پذيرا باشيد.طبق فرموده حضرتعالي سخن كوتاه ميكنم گرچه كه هر كلمه اي گفته شود توانايي وصف الطاف و راهنمايي هاي بي دريغ شمارا ندارد.
  و اما بعد…
  من علاقمند به اقامت از طريق كارت قرمز سفيد قرمز هستم مي خواستم شرايطم را عنوان كنم ببينم امتياز لازم را جهت اين روش كسب ميكنم يا خير و اگر خير كدام روش را به اينجانب پيشنهاد مي فرماييد.
  من متولد مرداد ماه ۱۳۵۶ شمسي يا ۳۰ جولاي ۱۹۷۷ هستم داراي مدرك ليسانس معدن (استخراج معدن) از دانشكاه باهنركرمان فارغ التحصيل سال ۱۳۷۹وو مسلط به نرم افزارهاي تخصصي معدني و نقشه برداري و فوق ليسانس اي ام بي اي)EMBA( از دانشگاه علم و صنعت تهران فارغ التحصيل ۱۳۸۷هستم. از سال ۱۳۸۰ در شركت ملي صنايع مس ايران مشغول كارم كه ۶ سال آن مستقيم در معدن و ۱۰ سال آن ددر امور آموزش معدن مربي و برنامه ريز آموزشي در حيطه معدن هستم.داراي يك ثبت اختراع انفرادي و يك ثبت اختراع گروهي در زمينه غير مرتبط با رشته دانشگاهيم هستم . متاهل داراي يك فرزند پسر ۹ ساله و خانمم هم ۳۹ سال سن و خانه دار و فوق ديپلم معدن بدون سابقه كار است. احتمال زياد سال ديگه به صورت پيش از موعد بتونم بازنشسته بشم كه تا حدود شش ماه ديگه مشخص ميشه ولي چه بازنشسته بشم چه نشم با توكل و ياري پروردگار و راهنمايي شما سرور گرامي قصد مهاجرت به اتريش را دارم چون هدفم از مهاجرت كسب آرامش رواني و آينده اي روشن با توكل به خدا براي خانواده ام هستم. در حال حاضر ماهيانه حقوقي معادل ۷ ميليون دارم و سرما يه اي هم به صورت ملك در حدود ۵۰۰ ميليون دارم ولي با توجه به ركود بازار مسكن در ايران به سختي تبديل به پول ميشن كه شايد با زير قيمت ۴۰۰ ميليون دستم را بگيره. بنابراين نياز به داشتن كار در اتريش (انشالله)خواهم بود. زبان انگليسي در حدود آيلتس ۴ بلدم و زبان آلماني را هم شروع كردم و در كلاس شما استاد بزرگوار براي ترم جاري نيز ثبت نام كردم.
  پدربزرگوارم هم يك مبلغ در حدود ۳۰۰ ميليون تومان در حساب بانكي به نام من به صورت سپرده بلند مدت باز كرده كه اين پول نزد من به امانت است و چون فكر ميكنه كه شايد اين پول تو حساب به نام من بتونه كمكي بهم بكنه جهت مهاجرت ولي من حق دخل و تصرفي در آن ندارم.
  لذا با توجه به موارد فوق اينجانب داراي شرايط كسب امتياز براي كارت سفيد قرمز سفيد هستم؟

  سوال ديگر من اين است كه اگرپدرم يا خانمم يك شركت در اتريش ثبت كند و من را استخدام كند آيا ميتونه خودش و مادرم هم هم اقامت بگيرن؟ اگر اون شركت فعاليت نداشته باشد در اتريش تكليفش چي ميشه؟اون شركت آيا فقط به صرف پرداخت حقوق به من و ماليات آن تا چند سال به اينگونه مي تواند ادامه حياط بدهد؟ در مورد اين روش از اامت گرفتن اگر زواياي ديگرش را هم باز بفرماييد بسيار سپاسگزار ميشيم!
  البته پدرم تمايلي به اين كار نداره فقط برام سوال بود كه تكليف اون شركت كه ثبت ميديم و مارو استخدام ميكنه چي ميشه و وقتي فعاليتي نداره چگونه ميتونه مفيد باشه براي اقتصاد اتريش و ادامه حياط بده؟؟
  يك نكته هم كه اولويت من اينه كه من و خانواده ام با هم بتونيم به كشور اتريش مهاجرت كنيم چون شديدا به هم وابسته هستيم.
  لطفا راهنمايي فرماييد!
  با تشكر از الطاف بيكران و بي دريغتان
  يا حق و يا علي

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   راه کارت قرمز سفید قرمز یکی از راه های جدیدی است که به تازگی ایجاد شده است . شرایط اولیه شما مناسب به نظر می آید ولی ممکن است که نیاز به آن حساب پدربزرگ شما وجود داشته باشد .
   بهتر است با دفتر مرکزی MIE تماس حاصل نمایید تا بتوانیم شرایط را دقیقا بررسی نماییم و به شما بهترین راه را پیشنهاد دهیم . با تشکر

   پاسخ